Category: më kryesoret

1 57 58 59 60 61 67 1180 / 1327 POSTS
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci, ka konfirmuar sot se, me 216 asamblistë, pas zgjedhjeve lokale të 22 tetorit,
Zv/Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Hoyt Yee, i cili pak ditë më parë ka qëndruar për vizitë në Kosovë e Serbi, ka bërë një deklaratë të fortë një
Pjesa e kufirit të Kosovës me Malin e Zi është në mesin e 5 pikave kontestuese të kufirit në Ballkanin Perëndimor, shkruan Radio Europa e Lirë. Tre
Sa i përket demarkacionit, partitë në pushtet dhe ato në opozitë kanë mendime të ndryshme. Zyrtarë të PDK-së kërkojnë që të ratifikohet i tanishmi, at
Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), përmes një komunikate, vlerëson se kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmeti, pasi ka pra
Publikimet në media, fillimisht në ato serbe, se Republika e Surinamit “ka tërhequr njohjen” ndaj Kosovës, si dhe përgjigja e Ministrisë së Punëve të
AKR-ja ka arritur marrëveshje për koalicion me Vetëvendosjen në Mitrovicë për balotazhin e 19 nëntorit. Marrëveshjen do ta nënshkruajnë kryetari i
Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës është duke mbajtur një mbledhje urgjente në selinë qendrore të Partisë.   Mësohet
Lëvizja Vetëvendosje dhe Aleanca Kosova e Re kanë arritur marrëveshje bashkëpunimi për balotazh në Prishtinë. Kjo është bërë e ditur në një konfere
Bashkimi Evropian nuk ka asnjë informacion se kur mund të vazhdojë dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. Kështu të paktën kanë bërë të ditur b
Ka kaluar në banalitet numri i madh i zëvendësministrave në Qeverinë e Kosovës. Kah 6-7 në çdo Ministri. Ata tash kanë filluar t’i thyejnë dyert për t
Përkrahja që ka marrë kandidati i pavarur në Shtime, Fatmir Rashiti nga LDK-ja, AAK-ja dhe Nisma për Kosovën, nuk e ka frikësuar kryetarin aktual të S
ë licencë e varur në hollin e klinikës “Medicus” dhe fjalët e menaxhmentit të asaj klinike, se kanë licencë për të zhvilluar punën e tyre, i mjaftoi u
Kryesia e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, në mbledhjen e jashtëzakonshme të mbajtur sot me kryetarë të degëve, thotë se ka diskutuar rr
Florent Hoxha , nënkryetar i PDK-së dega në Lipjan është emëruar Zëvendësministër i Ministrisë për Komunitetet dhe Kthim.  
Kryetari i NISMES së Lipjanit, Heset Sahiti është emëruar zëvendës ministër i Arsimit në qeverinë “Haradinaj”./Ulpianapress/
Atë që nuk e bëri 12 vjet më parë Nexhat Daci, sa ishte në krye të Kuvendit të Kosovës, po mundohet ta bëjë tash Kadri Veseli. E nisur para më shum
Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, bashkë me zëvendësministrin e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Heset Sahiti sot para një numri të kons
Kryetari i të Majtëve të Serbisë, Borko Stefanoviq, vlerëson se dialogu i brendshëm për Kosovën "nuk është dialog, por monolog i brendshëm i Vuçiqit",
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim në zyrën e tij prindërit e Astrit Deharit, i cili vdiq një vit më parë në Qendrën e parab
1 57 58 59 60 61 67 1180 / 1327 POSTS