Category: më kryesoret

1 4 5 6 7 8 62 120 / 1236 POSTS
Ka filluar numërimi i Komisionit Qendror Zgjedhor pas mbylljes të qendrave të votimit në Kosovë. Në bazë të këtyre rezultateve në komunën e Lipjani
Lidhja Demokratike e Kosovës, dega në Lipjan ka organizuar një konferencë për media pas një komunikate të lëshuar nga PDK-ja e cila në orët e mëngjesi
Pak para orës 10:00, votën e tij e ka hedhur edhe kandidati për deputet nga radhët e LDK-së, Shkelzen Hajdini. Hajdini i shoqëruar nga bashkëshortj
Sonte në përmbyllje të fushatës në Gadime edhe para se të përmendej emri i Prof. Dr. Vehbi Imerit dhe numri 64, e gjithë salla filloi të brohoriste “P
LDK e Lipjanit ka mbajtur tubimin e radhës në bastionin e saj në Rufc të Ri. Kandidati për deputet nga radhët e kësaj parti, Shkezen Hajdini është pri
Në Dobrajën e Madhe me fshtrat përreth, mes qindrash simpatizantë, deri në fund të sallës së sportit, LDK e Lipjanit mbajti tubimin madhështor për fit
Koalicioni AAK-PSD sot ka mbajtur një tubim në Lipjan, në sheshin "Adem Jashari". Në këtë tubim, ku kanë folur kandidatët për deputetë, Prof.Dr. Ve
“Ju e dini se ne nuk e keqpërdorim asnjë cent tuajin, por njëkohësisht zotohen para qytetarëve të Lipjanit dhe gjithë Kosovës, se nuk do të ketë amnis
Koalicioni AAK-PSD në Lipjan, të dielën në mbrëmje ka mbajtur tubim elektoral në Magure të Lipjanit. Qindra qytetarë të cilët nuk i nxinte as salla, i
Prof.Dr. Vehbi Imeri, kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e koaliconit AAK-PSD ka marrë përkrahje të fuqishme në komunën e Lipjanit,
Kryetari i AAK-së në Lipjan, njëherit kandidat për deputet, Prof.Dr. Vehbi Imeri se bashku me një pjesë të anëtareve te kryesisë së AAK-së, kanë bërë
Kandidati për deputet nga koalicioni AAK-PSD, Prof.Dr Vehbi Imeri, mbajti një tubim me gra në Lipjan, ku u premtoi grave të Lipjanit se në qeverinë Ha
Kandidati për deputet i LDK-së, Shkelzen HAjdini ka thënë se Llugaxhia, Rubovci dhe Gllogovci vulosen fitoren e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe të
Gadimja e Epërme, Gadimja e Ulët, Babushi, Gllavica, Marevci e Vrella sonte në mënyrë madhështore kanë filluar fushatën e Degës së LDK-së në Lipjan ku
I pafund ishte vargu i simpatizantëve të LDK-së së Lipjanit që po merrnin rrugë drejt sheshit së Prishtinës. Të pajisur me flamuj të LDK-së, shoqër
AAK në Lipjan, në një takim që ka mbajtur në Gadime, i cili ka qenë vazhdimësi e takimeve të shumta mobilizuese me qytetarë në shpalim të programit dh
Faqja zyrtare e AAK-së së Lipjanit, ka njoftuar se kësaj partie i është bashkuar edhe një familje, njofton Ulpianapress. Fjala është për familjen e
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dega në Lipjan, hap fushatën për zgjedhjet nacionale të cilat mbahen me 6 tetor. Fushatën e hapi kryetari i AAK-së
NISMA e Lipjanit ka mbajtur takim mobilizues me banorët e Dobrajës. Në vazhdën e takimeve mobilizuese që po mbahen në fshatrat e Lipjanit, dega e N
Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Prof.Dr Vehbi Imeri, ka folur për herë të parë për aderimin e tij nga LDK-ja e Lipjanit në AAK
1 4 5 6 7 8 62 120 / 1236 POSTS