Category: më kryesoret

1 58 59 60 61 62 65 1200 / 1298 POSTS
Iakuzuari për rastin Kumanova, Fatmir Reqica, përmes një shkrimi të publikuar në Facebook, i është drejtuar popullit shqiptar me disa fjalë prekëse, p
Shkolla Fillore “Ismajl Luma” në Lipjan, përpos punës edukative, që të formojë nxënës të jenë sa më të aftë për jetën, është dëshmuar edhe si shkollë
Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti dhe drejtori i Organizatës “Qatar Charity”, Mahmoud Abbas Shaker sot kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpun
Kryeministri Ramush Haradinaj, gjatë ditës së sotme ka emërimin në pozitën e zëvendës ministrit të Diasporës, Arian Daci,n i cili është djali i akadem
Së paku tetë persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e një sulmi i cili dyshohet se ka qenë terrorist në Manhatan të New Yorkut. Kryebashkiaku i Ne
Ish-kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e AKR-së, Selim Pacolli, që nuk arriti të shkonte në balotazh, po korri një suskes kur mori 10 për
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, sot ka marrë vendim që të emëroi Muharrem Kuçin zëvendësministër të Ministrisë së Shëndetësisë. Kjo po
Kandidati i LDK-së për Prishtinën Arban Abrashi, ka thënë se Prishtina nuk e ka merituar këtë degradim që ia ka shkaktuar, sipas tij, Vetëvendosje tas
Lëvizja Vetëvendosje në Kamenicë ka publikuar draft-marrëveshjen për bashkëqeverisje, e cila i është propozuar AAK-së dhe AKR-së. Në ‘marrëvesh
Shkresën ku deklarohet se Qeveria e Republikës së Surinamit ka tërhequr njohjen e Kosovës e ka dërguar Misioni i Përhershëm i Surinamit në Kombet e Ba
Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se “tërheqja e njohjes së pavarësisë së Kosovës nga Surinami rrëzon pretendimet
Rrahim Pacollit, i cili është afarist në fushën e sigurimeve, i është premtuar nga VV-ja se do të jetë nënkryetar i Komunës së Prishtinës, në rast se
Institucionet komunale në Lipjan gjatë periudhës së fundit kohore po përballen me dëmtim të pasurisë publike derisa vandalizmi është përhapur mjaft sh
Ish deputetja e Parlamentit Europian,Ulrike Lunaçek ka thënë se Bashkimi Europian nuk njeh marrëveshje të re për demarkacionin, ndërsa ka kërkuar nga
Qeveria e Kosovës u është përgjigjur deklaratave të ish-deputetes së Parlamentit Evropian, Ulrike Lunaçek, e cila tha se Bashkimi Evropian nuk njeh ma
Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka deklaruar se Surinami ka marrë vendim për tërheqjen e njohjes së Kosovës si shtet i pavarur, shkruajnë mediat
Senati i Universitetit të Prishtinës ka marrë vendim për përsëritjen e konkursit për angazhim të bashkëpunëtorëve te jashtëm për ligjërata dhe ushtrim
Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka kritikuar ekzekutivin për siç tha ajo zvarritjen e procesit të kompensimit të të mbijetuarave të dhunës
Klubi i Prodhuesve të Kosovës ka organizuar tryezën më temën “Prodhimet vendore në supermarkete-rregullimi i tregtisë së brendshme”. Me këtë rast z
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar rishikimin e buxhetit për vitin 2017. Me 61 vota për, 15 abstenime Kuvendi i Kosovës ka miratuar Projekt
1 58 59 60 61 62 65 1200 / 1298 POSTS