Category: më kryesoret

1 59 60 61 62 1220 / 1237 POSTS
Që nga ora 7:00 e mëngjesit të sotëm e deri në orën 19:00 do të jenë të hapura qendrat e votimit për qytetarët me të drejtë vote të cilët do të zgjedh
Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës në bashkëpunim me KQZ-së dhe Prokurorinë kosovare, lidhur me zgjedhjet lokale që mbahen të dielën, ka hartua
Në një atmosferë festive të krijuar nën tingujt e tupanave dhe zurlave, duke ia marrë edhe valles, ka filluar Vetëvendosje tubimin e saj përmbyllës në
PDK e Lipjanit, sot ka mbajtur tubimin përmbyllës për zgjedhjet lokale 2017, në Shalë dhe Magure në të cilin pjesëmarrës ishte edhe kryetari i PDK-së
Në të sosur të fushatës për zgjedhjet e të dielës, LDK e Lipjanit, për tubimet e saj zgjedhore, ka përzgjedhur dy fshatra, prej nga vijne tre kandidat
Nënkryetari i Komunës Sefer Tasholli, gjatë ditës së sotme ka pritur përfaqësuesit e organizatës Multietnike të Personave me Aftësi të Kufizuara (OMPA
Kryetari i ardheshem i Lipjanit Dr. Fitim Selimi zhvilloi takim me Aleancen e Gruas se Kosoves ne Lipjan. Ne kete takim me pjesemarrje te madhe te gru
Pas Tubimit Qëndror të LDK-së në Lipjan nga ku u dëshmua fuqishëm mbështetja për kryetarin Imri Ahmeti, sot agjendën elektorale kryetari Ahmeti e vazh
Sot është mbajtur takim me strukturat e degës së PDK-së në Lipjan, në të cilin mori pjesë edhe Kryetari i PDK-së z. Kadri Veseli. Me këtë rast Kand
Kryetari i ardhshem i Lipjanit Dr. Fitim Selimi me bashkepunetore vizitoi fabriken e perpunimit te Qumeshtit “Diti” ne lagjen Jeta e Re ne Lipjan.
Kandidati i LDK-së për kryetar të Lipjanit dhe kryetari aktual, Imri Ahmeti ka thënë se në këtë komunë ka konkurrencë për zgjedhjet e 22 tetorit dhe s
Eshte mbajtur takim i shefave te shtabeve zonale, ku u kerkua mobilizim dhe angazhim gjate ketyre diteve ne permbushjen e obligimeve te caktuara.
LDK-së së Lipjanit, nuk i kanë mjaftuar as hapësirat e Sallës së Sporteve “Better Liffe”, për ti nxënë të gjithë përkrahësit e saj, që kishin ardhur n
Kryetari Imri Ahmeti sot ka vazhduar agjendën e fushatës elektorale edhe në fshatin Poturovc, ku ka shpalosur programin e tij qeverisës para bashkëven
Kandidati i AAK-së për kryetar të Lipjanit, Ftim Selimi sot e ka vizituar shërbimin e farmacisë në Lipjan, ku u njoftua nga afër për problemet me të c
“Me 22 Tetor Lipjani e ka shansin që me zgjedhje të gjejë zgjidhe.Zgjedhja që është zgjidhja, e ka numrin 10, e ka emrin Vetëvendosje, zgjedhja që ësh
Kandidati i PDK-së për Kryetar te Lipjanit, Ismet Hajrullahu, ka prezantua platformën e tij zgjedhore në tubimin e elektoral përpara qytetarëve të fs
Para shumë qytetarëve të Sllovisë, Dr. Fitim Selimi, shpalosi planprogramin e tij i cili prekë sferat kryesore të jetës: Arsim, Shëndetësi, Kulturë dh
Fryma mobilizuese për tu rreshtuar me LDK-në dhe Imri Ahmetin, shtrirja e së cilës po vërehet gjithandej nëpër tubimet elektorale të kësaj partie, e q
Kandidati i LDK-së për kryetar të Lipjanit, Imri Ahmeti, ke publikuar në faqen e tij të profilit në formë tabelare, duke e ilustruar me shifra, se cka
1 59 60 61 62 1220 / 1237 POSTS