Category: Ndërkombëtare

1 2 3 4 20 / 79 POSTS
Qindra njerëz morën pjesë në një vigjilje qirinjsh të dielën për të mbajtur zi për vdekjen e një djali 14-vjeçar në Houston, SHBA, për të cilin polic
Erdogani dhe mbështetësit e tij akuzojnë Gylenin dhe simpatizuesit e tij thuajse për çdo gjë të keqe që ndodh në Turqi kohët e fundit, përfshi këtu e
Turbullirat gjatë kohëve të fundit në bursën e Kinës kanë dhënë një goditje në rangjet e super të pasurve të vendit. Sipas firmës “Hurun Report” e sp
Në Kretë të Greqisë është gjetur sot trupi i pajetë i një burri 61-vjeç, i cili ishte zhdukur javë më parë. “Trupi i tij është gjetur në bregun e
Lëvizja e “jelekëverdhëve” hyri në javën e saj të 13 të aksionit, ku protestuesit mbushën sërish rrugët e Parisit. Ata marshuan para Harkut të Tri
Qeveria finlandeze ka publikuar sot rezultatet e para të eksperimentit dyvjeçar që u garantonte pagë të papunëve, eksperiment ky që ka përfunduar mua
Një re e çuditshme smogu ka goditur kryeqytetin e Tajlandës këto javë e nuk duket se ka ndërmend të tërhiqet. Smogu helmues duket se përmban grimc
Irfan Rekaj, imam i xhamisë në Nish (Serbi), kërkon që ezani nga minarja të dëgjohet më larg se sa që dëgjohet tash nga Xhamia e Islam Agës në qendër
Të gjithë shqiptarët kanë dëgjuar për “rilindjen urbane”, por jo në të gjitha qytetet panorama është e njëjtë. E sidomos një fakt i tillë vihet re
Një përleshje e ashpër është filmuar në Londër, ku protëgonistë të saj ishin një shqiptar dhe një anglez. Përleshja ka nisur e ashpër që në fillim
Taksa 100% ndaj produkteve serbe vazhdon të jetë aktuale në shoqërinë tonë, shkruan gazeta "Kosova Sot Online". Kur jemi në këtë pikë, dikur  ish
Zëdhënësi i tij, Dmitrij Peskov, ka shpjeguar arsyet pse presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, nuk mban telefon mobil. Presidentit rus, Vladimir Pu
Bibi Fatemah ulet në dyshemenë e ftohtë prej betoni dhe fillon thurjen e një qilimi tradicional afgan. Gjyshja 75-vjeçare është me shëndet të dobët d
Një tjetër fëmijë 8-vjeçar, një djalë nga Guatemala, ka ndërruar jetë mëngjesin e kësaj të marte Krishtlindjeje në një nga mjediset e paraburgimit të
Rusia ka spostuar Mbretërinë e Bashkuar duke zënë vendin e prodhuesit të dytë më të madh të armëve në botë, por Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdo
A mundet një ditëlindje e fëmijës t'i rrezikojë nga një diagnozë e çrregullimit të vëmendjes së deficitit të hiperaktivitetit? Përgjigja duket të jetë
Një person me granatë në dorë ka kërkuar që protestuesve kundër rritjes së çmimit të karburantit në Francë, t’ju mundësohet një takim me presidentin E
Pentagoni ka kryer një manovër masive ushtarake, duke vënë në dukje 35 avionë luftarakë supersonikë F-35. Avionët u rreshtuan të gjithë në një pist
Vala e protestave në Francë, në lidhje me rritjen e çmimit të karburantit dhe standardeve të ulëta të jetesës, ka krijuar probleme edhe në vende të tj
Qeveria zvicerane njoftoi sot se do të shtyjë përfundimisht vendimin e saj mbi paktin e OKB-së mbi migracionin, pas kundërshtimit të shprehur nga shum
1 2 3 4 20 / 79 POSTS