Category: Ndërkombëtare

1 2 3 20 / 57 POSTS
Rreth 100 varka druri, me pamje të rrënuar, janë shfaqur në brigjet e Japonisë gjatë këtij viti. Ndonjëherë janë bosh, ndonjëherë kanë kufoma ose skel
Angela Merkel dëshiron që para se të shkojë në “pension politik” të arrijë një zgjidhje përfundimtare për Kosovën Kancelarja gjermane, Angela M
Shtetarët gjermanë kanë hartuar një listë të kërkesave që kanë për qëllim hartimin e një ligji që u kërkon mediave sociale si Facebook dhe Twitter, të
Gerard Butler dhe Miley Cyrus janë mes personaliteteve shtëpitë e të cilëve janë shkatërruar në zjarret vdekjeprurëse që kanë përfshirë kaliforninë. E
Duhej të ishte dita e tyre më e lumtur por është kthyer në një tragjedi. Will Byler dhe Bailee Ackerman sapo ishin martuar dhe pas festës së ceremo
Një 72-vjeçare e dyshuar për 700 vjedhje në dyqane, kryesisht në ato me lodra, u arrestua të hënën në Paris, njoftoi policia pariziane. Në origjinë
Një vajzë shqiptare, vetëm 25 vjeçe, humbi jetën në një aksident tragjik të ndodhur në orët e para të mëngjesit në Amerikë, në në Livonia, Westland
Një tregtar i makinave të dorës së dytë në SHBA kishte kthyer mesatarisht për rreth 200,000 km për çdo veturë të shitur. Praktika e shitësve të mak
Një tempull i budistëve i ndërtuar në afërsi të një lumi në Kamboxhia u shemb kur rrëshqiti dheu për shkak të shirave të rrëmbyeshëm. Dy dhoma të l
Një gazetar që fitoi famë kur ai u godit në fytyrë nga një i dehur ndërsa raportonte drejtpërdrejt në televizion, thuhet se u hodh nga një ndërtesë.
Zyrtarët në Indonezi thanë se të 189 njerëzit në bordin e aeroplanit që u rrëzua në det, "sipas të gjitha gjasave kanë vdekur". Avioni i kompanisë in
Një ushtar i huaj është vrarë dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një sulmi me armë këtë të hënë në një takim të sigurisë së lartë. “Raport
Kemi parë shumë video të tilla në rrjet, por kjo është ndër më tipiket. Një mashkull gjen gruan e tij duke bërë seks me një tjetër. Ai bën një
Kryetari i Turqisë Recepp Tayyip Erdogan ka deklaruar se ndjehet mirë pasi që për një të shkurtër iu përkeqësua gjendja shëndetësore gjatë faljes në n
Thuajse një fëmijë në shtatë që jeton në një nga vendet e OECD-së është i varfër, ndërkohë që shkalla e varfërisë tek fëmijët ka shënuar rritje këto d
Shqiptarët vitin e shkuar shpenzuan rreth 130 milionë euro në lojëra fati. Kaq ishte qarkullimi vjetor i këtyre kompanive. Ndërkohë mjekët e konsidero
Luftëtarët e mbështetur nga SHBA-ja po mbyllen në “pjesën e fundit të rezistencës së ISIS-it” në Siri dhe luftëtarët e mbetur të ISIS-it po bëhen gjit
Pas debateve disa mujore, qeveria gjerman i dha dritën jeshile ligjeve të reja të emigracionit të cilat mbështeten në modelin kanadez e i japin priori
Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq është bërë hit në rrjetet sociale. Një video ku ajo shihet duke ia rregulluar flokët gazetares kro
Fjala është për Singaporin. Një video e realizuar në Facebook tregon mënyrën se si janë zgjidhur problemet e shumta të këtij shteti. Ndiqeni vid
1 2 3 20 / 57 POSTS