Category: Ndërkombëtare

1 2 3 4 5 40 / 88 POSTS
Zëdhënësi i tij, Dmitrij Peskov, ka shpjeguar arsyet pse presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, nuk mban telefon mobil. Presidentit rus, Vladimir Pu
Bibi Fatemah ulet në dyshemenë e ftohtë prej betoni dhe fillon thurjen e një qilimi tradicional afgan. Gjyshja 75-vjeçare është me shëndet të dobët d
Një tjetër fëmijë 8-vjeçar, një djalë nga Guatemala, ka ndërruar jetë mëngjesin e kësaj të marte Krishtlindjeje në një nga mjediset e paraburgimit të
Rusia ka spostuar Mbretërinë e Bashkuar duke zënë vendin e prodhuesit të dytë më të madh të armëve në botë, por Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdo
A mundet një ditëlindje e fëmijës t'i rrezikojë nga një diagnozë e çrregullimit të vëmendjes së deficitit të hiperaktivitetit? Përgjigja duket të jetë
Një person me granatë në dorë ka kërkuar që protestuesve kundër rritjes së çmimit të karburantit në Francë, t’ju mundësohet një takim me presidentin E
Pentagoni ka kryer një manovër masive ushtarake, duke vënë në dukje 35 avionë luftarakë supersonikë F-35. Avionët u rreshtuan të gjithë në një pist
Vala e protestave në Francë, në lidhje me rritjen e çmimit të karburantit dhe standardeve të ulëta të jetesës, ka krijuar probleme edhe në vende të tj
Qeveria zvicerane njoftoi sot se do të shtyjë përfundimisht vendimin e saj mbi paktin e OKB-së mbi migracionin, pas kundërshtimit të shprehur nga shum
Gjykatësi e kishte përshkruar si një njeri që donte me gjithë zemër të niste një jetë të re. I penduar, ai shkroi një libër për botën e krimit në Dani
Të paktën 43 persona kanë vdekur si pasojë e një shpërthimi afër një salle dasmash në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul. Të paktën 83 persona tjerë ës
Rreth 100 varka druri, me pamje të rrënuar, janë shfaqur në brigjet e Japonisë gjatë këtij viti. Ndonjëherë janë bosh, ndonjëherë kanë kufoma ose skel
Angela Merkel dëshiron që para se të shkojë në “pension politik” të arrijë një zgjidhje përfundimtare për Kosovën Kancelarja gjermane, Angela M
Shtetarët gjermanë kanë hartuar një listë të kërkesave që kanë për qëllim hartimin e një ligji që u kërkon mediave sociale si Facebook dhe Twitter, të
Gerard Butler dhe Miley Cyrus janë mes personaliteteve shtëpitë e të cilëve janë shkatërruar në zjarret vdekjeprurëse që kanë përfshirë kaliforninë. E
Duhej të ishte dita e tyre më e lumtur por është kthyer në një tragjedi. Will Byler dhe Bailee Ackerman sapo ishin martuar dhe pas festës së ceremo
Një 72-vjeçare e dyshuar për 700 vjedhje në dyqane, kryesisht në ato me lodra, u arrestua të hënën në Paris, njoftoi policia pariziane. Në origjinë
Një vajzë shqiptare, vetëm 25 vjeçe, humbi jetën në një aksident tragjik të ndodhur në orët e para të mëngjesit në Amerikë, në në Livonia, Westland
Një tregtar i makinave të dorës së dytë në SHBA kishte kthyer mesatarisht për rreth 200,000 km për çdo veturë të shitur. Praktika e shitësve të mak
Një tempull i budistëve i ndërtuar në afërsi të një lumi në Kamboxhia u shemb kur rrëshqiti dheu për shkak të shirave të rrëmbyeshëm. Dy dhoma të l
1 2 3 4 5 40 / 88 POSTS