Category: Ndërkombëtare

1 2 3 4 5 60 / 88 POSTS
Një gazetar që fitoi famë kur ai u godit në fytyrë nga një i dehur ndërsa raportonte drejtpërdrejt në televizion, thuhet se u hodh nga një ndërtesë.
Zyrtarët në Indonezi thanë se të 189 njerëzit në bordin e aeroplanit që u rrëzua në det, "sipas të gjitha gjasave kanë vdekur". Avioni i kompanisë in
Një ushtar i huaj është vrarë dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një sulmi me armë këtë të hënë në një takim të sigurisë së lartë. “Raport
Kemi parë shumë video të tilla në rrjet, por kjo është ndër më tipiket. Një mashkull gjen gruan e tij duke bërë seks me një tjetër. Ai bën një
Kryetari i Turqisë Recepp Tayyip Erdogan ka deklaruar se ndjehet mirë pasi që për një të shkurtër iu përkeqësua gjendja shëndetësore gjatë faljes në n
Thuajse një fëmijë në shtatë që jeton në një nga vendet e OECD-së është i varfër, ndërkohë që shkalla e varfërisë tek fëmijët ka shënuar rritje këto d
Shqiptarët vitin e shkuar shpenzuan rreth 130 milionë euro në lojëra fati. Kaq ishte qarkullimi vjetor i këtyre kompanive. Ndërkohë mjekët e konsidero
Luftëtarët e mbështetur nga SHBA-ja po mbyllen në “pjesën e fundit të rezistencës së ISIS-it” në Siri dhe luftëtarët e mbetur të ISIS-it po bëhen gjit
Pas debateve disa mujore, qeveria gjerman i dha dritën jeshile ligjeve të reja të emigracionit të cilat mbështeten në modelin kanadez e i japin priori
Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq është bërë hit në rrjetet sociale. Një video ku ajo shihet duke ia rregulluar flokët gazetares kro
Fjala është për Singaporin. Një video e realizuar në Facebook tregon mënyrën se si janë zgjidhur problemet e shumta të këtij shteti. Ndiqeni vid
Të paktën 150 persona janë bllokuar në qytetin New Bern të Karolinës së Veriut, për shkak të rritjes së nivelit të ujërave në një kohë kur epiqendra e
Ky është momenti kur rojet kufitare të Turqisë gjetën një grua brenda një valixheje në pikën e kontrollit kufitar. Gruaja uzbeke, 27 vjeçe, u gjet
Ka ngjallur ironi në rrjetet sociale veshja e zgjedhur nga Melania Trump për një iniciativë në kopshtin e East Wing (ndërtesa që pret zyrtarët e presi
Tifo-grupi lipjanas “TIGRAT” kanë kërkuar përkrahje të madhe për skuadrën e tyre të zemrës, KF Ulpiana për ndeshjen me Bashkimi GJ, shkruan Ulpianapre
Kryetari i Komunës Imri Ahmeti sot ka nënshkruar Marrëveshje Bashkëpunimi me Isak Skenderi përfaqësues i Organizatës Vo-RAE, për të implementuar
Parashutisti i njohur si Draggonslayer, ka humbur kontrollin teksa provonte të lëshohej nga një pjesë malore në Maunganui të Zelandës së Re. Megjit
Një burrë indian ka djegur brenda në makinë dy nuset e tij pasi nuk ia pëlqente e ëma. Deepa Ram u tha policëve se i kishte blerë bizhuteri bashkës
Çdo vit fishekzjarrët shoqërojnë ndërrimin e viteve. Po sa të rrezikshme janë ato për shëndetin dhe për mjedisin? Fishekzjarrët përbëhen nga një përz
Studentja ukrainase, Polina Kravchenko ka braktisur shkollimin për t’u rreshtuar përkrah forcave ukrainase që luftojnë kundër rusëve në lindje të Ukra
1 2 3 4 5 60 / 88 POSTS