Category: Ndërkombëtare

1 3 4 588 / 88 POSTS
17 të pandehur me origjinë shqiptare dolën përballë Gjykatës Penale të Annecy-s në Francë, në një proces që zgjati dy ditë dhe mbi 4 orë diskutime.
Një preson rreth të 40-tave ka kryer një sulm me thikë në Munich të Gjermanisë. Gazeta gjermane. Bild, raporton se një person rreth të 40-tave ka k
Leslie Cofresi, menaxheri i barit “La Factoria”, i zgjedhur një ndër 50 baret më të mira në botë, filloi të qaj me dëshpërim, kur pa stafin e tij të d
Këtë herë stilistët janë të gjithë dakord: këtë sezon duhen çizmet, dhe për të qënë trendi, duhet të jenë shumë të gjata dhe me ngjyrë të kuqe. Çiz
A ka spiunë të Edoganit në zyrat shtetërore gjermane? Një sërë azilkërkuesish turq mendojnë se të dhënat e tyre janë përcjellë në Turqi. Azilkërkue
Presidenti filipinez, Rodrigo Duterte ka akuzuar CIA –n se po thur një komplot për vrasjen e tij. Ai ka deklaruar se nëse gjendet i vdekur, populli i
Qyteti jugor i Suedisë, Trelleborg është tronditur mbrëmjen e të enjtes, pasi një person i armatosur ka qëlluar drejt njerëzve në një market. Ngja
Kryetari i Komunës së Shtimes Naim Ismajli është duke qëndruar në Vienë të Austrisë, për nënshkrimin e marrëveshjes për ndërtimin e kolektorit për tra
1 3 4 588 / 88 POSTS