Category: shneta

1 2 3 14 20 / 270 POSTS
Vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, shtypja e lartë e gjakut i prek më shumë se 25% të të gjithë banorëve të rritur.Kjo sëmundje, ndryshe e njohur si hipe ...
Ngadalësimi apo ndalimi i plotë i rritjes duhet të zbulohet para se fëmija të shkojë në shkollë. Deri në fillim të pubertetit vogëlushet arrijnë de ...
Do të kënaqeni me shijen e shkëlqyeshme dhe me të mirat e shumta të cilat jua ofron kjo pije. Gjumi i mirë është thelbësor për funksionimin e duhur t ...
Prej sa kohësh nuk detoksifikoni trupin tuaj? Dëshironi të humbni disa kile më shumë? Dieta e mollës është ajo që bën për ju. Një mundësi mjaft pra ...
Kapsaicina është enzima aktive e specit të kuq që i jep jo vetëm shijen karakteristike, por edhe aftësinë që edhe një grimcë e vogël të të “përvëlojë” ...
Çdo vit ka disa raste të fëmijëve ose kafshëve shtëpiake që ndërrojnë jetë për shkak të nxehtësisë së tepërt në makina. Shkencëtarët në Arizona kan ...
I gjithë trupi i njeriut mbulohet me më shumë se 5 milion folikula qimesh. Diku mund të jenë më të errëta e të forta, e në vende të tjera qimet gati n ...
Kjo është lista: VEZËT Vezët janë burim i hatashëm për vitamina D. Përderisa shumica e vitaminave në vezë gjendet në të bardhët e vezës, vitaminat ...
Stresi kronik mund të afektojë negativisht sistemin tuaj të imunitetit, duke ju bërë më të ndjeshëm ndaj sëmundjeve dhe infeksioneve. Instituti i M ...
Të gjithë duam të jemi të dobët, por kur janë në pyetje ushqimet në orët e vona, kjo është e vështirë të bëhet. Edhe nëse kujdeseni gjatë ditës për ...
Nga libri i tij, profesor Karl Pillemer nga universiteti “Cornell” ka veçuar pesë sekrete mjaft të thjeshta të njerëzve që jetojnë gjatë. Pillemer ka ...
Fëmijët janë bekim! Por ndonjëherë ata nuk ndihen kështu. Ju u thoni atyre të bëjnë diçka njëherë, dy herë ... 10 herë, dhe ata përfundojnë duke bërë ...
Gjumi është shumë i rëndësishëm për shëndetin tonë dhe këtë gjë e kuptojmë vetëm pas një dite të lodhshme e me shumë aktivitet. Ai ju ndihmon të r ...
Domatja është një ndër perimet më të pasura me vlera ushqyese që nuk mungon kurrë në tryezën tonë, pavarësisht periudhës së vitit në të cilën e hani. ...
Në ditët e sotme ka shumë produkte që janë të konservuara dhe përmbajnë kimikate të shumta dhe ngjyrues. Ato shkaktojnë një sërë dëmtimesh në trupi ...
Shumica e njerëzve, në fillim dhe në fund të ditës, e shohin se u është shfaqur një copë leshi në kërthizë. Arsyet prapa kësaj dukurie kanë qenë të ...
Së pari duhet vetëm të mendoni se 90% e trurit është ujë dhe 70% e gjithë trupit gjithashtu, e pastaj është shumë e lehtë të kuptohet sa i dobishëm ës ...
Vera pothuajse ka ardhur, ndërsa sandalet mezi po presin të shëtisin nëpër qytet apo plazh, transmeton koha.net. Në mënyrë që këmbët tuaja të shkël ...
Lajme të mira në këto ditë vere për të gjithë shijuesit e birrës. Konsumi i saj ju bën shumë mirë. Po, po është e vërtetë, të mban kockat e forta dhe ...
Me ardhjen e stinës së nxehtë, mushkonjat janë pjesa që të gjithë njerëzit mundohen t’i shmangin. Veshja e rrobave të gjata, si dhe përdorimi i pro ...
1 2 3 14 20 / 270 POSTS