Category: shneta

1 9 10 11 12 13 18 220 / 350 POSTS
Nëse zgjoheni në një kohë të caktuar çdo natë, është e mundur që disa nga organet tuaja të mos punojnë siç duhet. Mjekësia tradicionale kineze i ku
Një valë të ftohti vdekjeprurës ka përfshirë Amerikën e Veriut, duke sjellë shumë dëborë dhe ngrica. Shërbimi Kombëtar i Motit paralajmëroi për erëra
Përshkruajeni dhe ruajeni këtë recetë. Shërimi i kollës kronike dhe bronkitit gjithmonë ka qenë problematik, madje edhe për mjekësinë tradicionale.
Cila vajzë nuk dëshiron që të ketë buzë të buta, të cilat duken të shëndetshme dhe të mahnitshme – qoftë me buzëkuq apo pa të? Ditët e ftohta të di
Fryrja e barkut është një ndjesi vërtet e tmerrshme. Në një kohë kur do të dukesh sa më e dobët, barku të tregon sikur ke edhe pesë kilogram më shumë.
Shfajёsime, hipokrizi pёr interes, jusitifikime pa vend: tё gjithё e bёjnё kёtё pёr t'iu shmangur konfikteve. Por duhet pasur kujdes, sepse gёnjeshtra
Fëmijët që hanë peshk vetëm një herë në javë kanë koeficiant më të lartë të intelegjencës. Kështu thotë një studim i ri, nga Universiteti i Pensilvan
E kush nuk ka rënë pre e nocionit për mënyrën më të shpejtë dhe të lehtë për të humbur peshë përveç mënyrës së të ngrënit dhe ushtrimeve? Ekziston de
Gratë nuk duhet të urinojnë para seksit, nëse duan që të mos zhvillojnë një infeksion në traktin urinar. Sipas një eksperti, kjo këshillë, e dëgjuar
Jo se kemi nevojë për një arsyetim ekstra që ta konsumojmë edhe një pije tjetër në këtë kohë të vitit, por shkencëtarët kanë zbuluar se konsumimi i tr
Ka disa gjëra që femrat ua thonë shpesh meshkujve të cilat i acarojnë dhe i nervozojnë ata. Në vazhdim "Zëri", ju paraqet shprehjet që në dukje të
Nikotina është kimikati nga i cili përbehet cigarja, e cila njëherësh cilësohet si një kimikalet më problematike për njeriun që tymoset nga njerëzit m
Mund të themi se thënia e vjetër "një mollë në ditë largon mjekun nga shtëpia", është e vërtetë! Ushqimet e pasura me ushqyes, fibra dhe vitamina janë
Të gjithë mendojmë se ne jemi mendimtarë të arsyeshëm, me mendje të hapura dhe të gatshëm për t’u ndikuar vetëm nga prova bindëse. Në realitet, meg
Kurrë nuk është vonë nga pak të ndryshoni në dhomën tuaj të gjumit. Provojeni këtë pozë të zjarrtë, të cilën mund ta praktikoni kudo qoftë në shtëpi.
Aloe Vera është një bime medicinale që bën mrekulli për trupin tonë. Përdorimi i saj është mjaft i rëndësishëm për trajtimin e lëkurës, dhe jo vetëm.
A mos vallë e kemi pirë gabim verën e kuqe gjatë të gjithë kohës? “82% e njerëzve e konsumojnë verën në temperaturën e dhomës, – tregojnë studimet
Një studim i ri tregon se çaji arrin të reduktojë sëmundjen e glaukomës te njerëzit, një gjendje që prek presionin brenda syrit përfshirë humbjen e sh
Hulumtimet kanë treguar se konsumuesit e kafes janë më pak të prirë të diagnostikohen me melanomë të keqe, krahasuar me ata të cilët e shmangin kafen.
Para shpikjes së frigoriferit, bora dhe moti i ftohët kishin qenë mënyra e vetme për ta mbajtur ushqimin të ftohët. Në mënyrë për t’i ruajtur ushqime
1 9 10 11 12 13 18 220 / 350 POSTS