Category: shneta

1 10 11 12 13 240 / 243 POSTS
Shumë prej nesh kanë varësi nga kafja dhe madje gjëja e parë që bëjnë në mëngjes është konsumimi i saj me stomakun bosh. Por sipas trajnerit person ...
I pasur me minerale, acide organike, antioksidantë, përbërës me veprim të fuqishëm antiiflamator dhe një sërë vitaminash, mjalti është një ndër produk ...
Një analizë e bërë në mbi 13 mijë njerëz, zbulon se rreziku i kancerit, i shkaktuar nga Papillomavirusi, është më i madh për meshkujt që kanë pasur ma ...
E njëjta gjë vlen edhe për perimet e tjera që lidhen me brokolin, si lakra e gjelbër, lakra e zakonshme dhe lakra e Brukselit - por vetëm në qoftë se ...
Shkencëtarët kanë demonstruar një mundësi fascionuese të manipulimit të blloqeve ndërtuese të ADN-së në dy studime të ndryshme. Në njërin prej tyre ...
Ilaçet e zakonshme për hollimin e gjakut mund të përgjysmojnë rrezikun për problemet mentale, tek personat që kanë çrregullime të rrahjeve të zemrës. ...
Kërkimet e reja evidentojnë rolin qendror të sistemit imunitar: të përmirësohet stili i jetës dhe të mbahet nën kontroll stresi, sepse ndihet efekti n ...
Rezultatet bazohen ne këtë lloj formule: (Gjatësia juaj – 100) – (10% x (Gjatësi – 100) = Pesha 1- Nese jeni e gjate 1.50cm, pesha juaj ideale = 45 ...
Flokët e lagur ashtu siç mund të ndikojnë në shfaqjen e migrenës mund të shkaktojnë infeksione dhe sinusitin. Këto janë sëmundje të cilat shkaktojnë l ...
Kjo është një mënyrë e shpejtë dhe e thjeshtë për të hequr qimet e padëshiruara (ato qëndrojnë nën lëkurë). Përbërësit: – 200 ml ujë – 1 lugë ...
Nuk ka rëndësi nëse je në grupin e njerëzve që i mbajnë mend ose jo ëndrrat, të shohësh ëndërr sikur je shtatzënë, zor të harrohet. Në përgjithësi te ...
Kur kemi të bëjmë me “atë periudhë të muajit”, disa gra janë të bekuara me cikël menstrual të lehtë, por të tjera kalojnë një kohë vërtet të vështirë. ...
Të gjithë konsumatorët dhe adhuruesit e çokollatës fondente dhe esktra fondente duhet të dinë tashmë se përveçse është një ushqim i dashur ka edhe plo ...
Gjatë 28 vjetëve dr. Sebi me sukses ka shëruar sëmundjet të cilat mjekësia perëndimore i konsideron të pashërueshme. Me emrin e vërtetë Alfredo Bow ...
Femrat që përdorin rregullisht bojëra për të ndryshuar ngjyrën e flokëve mund të preken nga kanceri i gjirit. Kirurgu Kefah Mokbel kreu disa studim ...
A jepni 100 për qind nga vetvetja dhe qëndroni më tepër në punë, dhe këtë nuk e vëren askush? Ndoshta do të duhej të ndaloni me këtë, pasi që studi ...
Ndonjëherë nuk kemi kohë të mjaftueshme për të pushuar, për të gatuar ushqimin e duhur ose për të fjetur mjaftueshëm dhe të gjithë ne e dimë se gjumi ...
Ilaçi i artë i Pilarit për qarkullimin e gjakut. 1 dorë gjethe veshtulle, 1 lugë gjelle gjethe mëtriku, 1 lugë gjelle gjethe ulliri, 1 lugë çaji lë ...
Madhësinë e gjinjve e përcaktojnë faktorët: gjenetikë, pesha, mosha dhe shtatzënitë, ndërkaq ndryshime në madhësi dhe formë të gjinjve ndodhin gjatë g ...
Pa disa organe mund të vazhdojmë të jetojmë, mirëpo si zëvendësim i tyre na janë të domosdoshme disa aparate në mënyrë që të vazhdojmë të jetojmë njës ...
1 10 11 12 13 240 / 243 POSTS