Category: shneta

1 11 12 13 14 15 16 156 / 189 POSTS
Të gjithë e dimë që është një frut shumë i mirë dhe i pasur me vitamina dhe lëndë ushqyese. Por jo të gjithë personat mund ta tolerojnë atë dhe ndaj e ...
Kur vjen puna tek humbja në peshë, shumë mendojnë se është çështje kalorish. Por çfarë ndodh nëse e bëni çdo gjë siç duhet, hiqni dorë nga ushqimet e ...
Shkencëtarët konstatojnë që kanë arritur të shërojnë të sëmundjen e rëndë me metodën inovative. Ekspertët kanë arritur që t’i luftojnë qelizat e ka ...
Një studim i kohëve të fundit në revistën “Diabeti, Obeziteti dhe Metabolizmi” ka zbuluar se arrat, lajthitë, e bajamet ndihmojnë në humbjen e peshës. ...
Një dhëndër të cilit i ishte thënë se kishte vetëm disa javë për të jetuar pasi u diagnostikua me kancer ka lënë pa fjalë mysafirët e dasmës kur ai zb ...
Duart janë pjesa e parë e trupit që plaket. Lëkura e tyre humb shkëlqimin pesë herë më shpejt se ajo e fytyrës, apo dhjetë herë më shumë se pjesa tjet ...
Temperaturat dimërore mund të shkaktojnë rritjen e kockave. Moti i ftohtë mund të shkaktojë fishkëllima të dhimbshme në veshët tuaj, gjë e cila mun ...
Lajme të këqija për ata që flenë në shpinë ose në krah të djathtë. Pozicioni në të cilin flemë mund të mos jetë diçka që i kushtojmë shumë vëmendje ...
Mund të thuhet pa frikë se ka qenë një mision i pamundur, por Zach Moore falë edhe ndihmës së mjekëve dhe miqve, ia ka dalë që brenda një kohe të shku ...
Eyeliner me krahë të përkryer është një art që kërkon përpjekje dhe përqendrim. BrightSide ka përgatitur një listë të gabimeve më të zakonshme që b ...
Pas moshës 40 vjeç metabolizmi ngadalësohet dhe hormonet ndryshojnë. Ja pse ndër hapat më të rëndësishëm për të bërë fillimisht është ndryshimi i d ...
Edhe pse portokalli është i disponueshëm në dyqane gjatë gjithë vitit, sezoni i tyre aktualisht është në muajt e dimrit. Portokalli është i lehtë p ...
1 11 12 13 14 15 16 156 / 189 POSTS