Category: shneta

1 14 15 16 17 18 19 320 / 368 POSTS
Shpesh kemi dëgjuar shprehjen “martesa ka nevojë për shumë përkushtim” por në të vërtetë për çfarë përkushtimi bëhet fjalë? Huffington Post ka rea
Sa më e rreptë dieta, aq më shumë ka gjasa që të përfundojë në një katastrofë kalorifike. Pas dy javëve të një diete të rreptë, pa asnjë yndyrë, as
Ka bimë që konsiderohen mrekulli të natyrës, pasi japin efekte mbreslënëse në organizëm. Pa dyshim, natyra ka çdo përgjigje që i nevojitet shëndetin t
Në zbulimin, i cili mund të ketë rëndësi të madhe për medicinën, shkencëtarët kanë gjetur armikun e fuqishëm natyral kundër kancerit. Bëhet fjalë p
Nuk ka asgjë më të bezdisshëm se kur hidhni poshtë të gjitha minutat që ju kujdeseni për veten që të dukeni bukur. Sigurisht ju ka ndodhur që gjith
Gjumi është shumë i rëndësishëm. Ai ndihmon trupin të rifurnizohet me energji. Por, ashtu si çdo gjë tjetër, bën dëm kur është me tepri. Personat q
Një lëng i shëndetshëm, i thjeshtë në përgatitje që do ta shijoni pa masë. Përbërësit: ▪ 1 banane, ▪ 10 dredhëza (mund të jenë edhe të ngrira),
Ditët e grave të cilat përmes testeve tradicionale presin të kuptojnë nëse janë shtatzënë apo jo, janë vetëm duke u numëruar! Kjo pasi shkencëtarët
Mjalti është fantastik! Po, është i ngarkuar me ushqyes të shëndetshëm dhe mund të ofrojë shumë përfitime shëndetësore. Ju duhet ta konsumoni këtë
Uria mund të shkaktojë mpiksje dhe ulje të nivelit të sheqerit të në gjak te personat që vuajnë nga diabeti i tipit 2. Kjo gjendje mund të rezultoj
Të dallosh një mashkull kur bën seks nuk është shumë e vështirë. Meshkujt bien lehtë në sy, pasi fishkëllejnë dhe i përshëndesin njerëzit, të njohur e
Sa më shumë alkool të pini, aq më shumë ka gjasë që të diagnostikoheni me një nga 6 llojet e kancerit. Ky eshte paralajmërimi i onkologëve amerikane.
Me Lulen e Akilit mund të kurohen sëmundje të shumta, duke filluar nga sëmundjet nervore, të zemrës e deri te variçet. Lulja e Akilit (apo bari mij
Në përgjithësi shumë njerëz nuk i kushtojnë shumë vëmendje këmbëve si në kujdesin e tyre ashtu edhe simptomat që ato paraqesin herë pas here. Por, a e
Trajtimi i akneve mund të jetë një porcez i vështirë, i gjatë. Për fat të mirë, veç antibiotikëve, kremrave, pilulave të ndryshme ekzistojnë dhe përb
Pini katër gota ujë menjëherë pas zgjimit, para se të lani dhëmbët dhe në stomak bosh. Nëse e keni të vështirë me katër gota, filloni me një dhe gr
Hani gjithmonë fruta dhe perime të freskëta sezonale, ndërkohë që ato që janë jashtë sezonit mund t’i hani të ngrira. Ky është rregulli kryesor për
Prindër, ju që dërgoni fëmijët në çerdhe, kujdes kur largoheni, mos ikni fshehurazi fëmijës. Kjo mënyrë të vepruari është është shumë traumatike për f
Për prindërit, ardhja në jetë e një fëmije është zakonisht një lajm i gëzueshëm, po për fëmijën më të rritur? Ai në një periudhë shumë të shkurtër
ekreti për të qëndruar të rinj është çokollata dhe vera e kuqe, thonë shkencëtarët. Studiuesit kanë zbuluar se të dyja, si vera dhe çokollata, ndih
1 14 15 16 17 18 19 320 / 368 POSTS