Category: shneta

1 16 17 18 19 20 360 / 397 POSTS
Sa më shumë alkool të pini, aq më shumë ka gjasë që të diagnostikoheni me një nga 6 llojet e kancerit. Ky eshte paralajmërimi i onkologëve amerikane.
Me Lulen e Akilit mund të kurohen sëmundje të shumta, duke filluar nga sëmundjet nervore, të zemrës e deri te variçet. Lulja e Akilit (apo bari mij
Në përgjithësi shumë njerëz nuk i kushtojnë shumë vëmendje këmbëve si në kujdesin e tyre ashtu edhe simptomat që ato paraqesin herë pas here. Por, a e
Trajtimi i akneve mund të jetë një porcez i vështirë, i gjatë. Për fat të mirë, veç antibiotikëve, kremrave, pilulave të ndryshme ekzistojnë dhe përb
Pini katër gota ujë menjëherë pas zgjimit, para se të lani dhëmbët dhe në stomak bosh. Nëse e keni të vështirë me katër gota, filloni me një dhe gr
Hani gjithmonë fruta dhe perime të freskëta sezonale, ndërkohë që ato që janë jashtë sezonit mund t’i hani të ngrira. Ky është rregulli kryesor për
Prindër, ju që dërgoni fëmijët në çerdhe, kujdes kur largoheni, mos ikni fshehurazi fëmijës. Kjo mënyrë të vepruari është është shumë traumatike për f
Për prindërit, ardhja në jetë e një fëmije është zakonisht një lajm i gëzueshëm, po për fëmijën më të rritur? Ai në një periudhë shumë të shkurtër
ekreti për të qëndruar të rinj është çokollata dhe vera e kuqe, thonë shkencëtarët. Studiuesit kanë zbuluar se të dyja, si vera dhe çokollata, ndih
Shkencëtarët kanë gjetur se nxehtësia e madhe mund të vrasë njeriun me 27 mënyra të ndryshme. Pas shqyrtimit të literaturës shkencore mbi vdekjet q
Shkencëtarët kanë identifikuar një fenomen të çuditshëm, sipas të cilit gratë që janë në një marrëdhënie prej shumë kohësh, kanë më shumë gjasa të mas
Hulumtuesit amerikanë kanë ardhur në përfundim që mungesa e bukurshkrimit te mjekët është fatale për shumë pacientë nëpër spitalet e Shteteve të Bashk
Të gjithë e dimë që është një frut shumë i mirë dhe i pasur me vitamina dhe lëndë ushqyese. Por jo të gjithë personat mund ta tolerojnë atë dhe ndaj e
Kur vjen puna tek humbja në peshë, shumë mendojnë se është çështje kalorish. Por çfarë ndodh nëse e bëni çdo gjë siç duhet, hiqni dorë nga ushqimet e
Shkencëtarët konstatojnë që kanë arritur të shërojnë të sëmundjen e rëndë me metodën inovative. Ekspertët kanë arritur që t’i luftojnë qelizat e ka
Një studim i kohëve të fundit në revistën “Diabeti, Obeziteti dhe Metabolizmi” ka zbuluar se arrat, lajthitë, e bajamet ndihmojnë në humbjen e peshës.
Një dhëndër të cilit i ishte thënë se kishte vetëm disa javë për të jetuar pasi u diagnostikua me kancer ka lënë pa fjalë mysafirët e dasmës kur ai zb
Duart janë pjesa e parë e trupit që plaket. Lëkura e tyre humb shkëlqimin pesë herë më shpejt se ajo e fytyrës, apo dhjetë herë më shumë se pjesa tjet
Temperaturat dimërore mund të shkaktojnë rritjen e kockave. Moti i ftohtë mund të shkaktojë fishkëllima të dhimbshme në veshët tuaj, gjë e cila mun
Lajme të këqija për ata që flenë në shpinë ose në krah të djathtë. Pozicioni në të cilin flemë mund të mos jetë diçka që i kushtojmë shumë vëmendje
1 16 17 18 19 20 360 / 397 POSTS