Category: shneta

1 17 18 19 20 380 / 392 POSTS
Fëmijët duhet nxitur që sa më shpesh t’i zgjidhin në mënyrë të pavarur problemet e tyre dhe nuk duhet gjithmonë t’i mbroni nga ndonjë zhgënjim i vogël
Në gjykimin e Shemsi Salihut, i cili akuzohet për përgatitje dhe dhënie të pandërgjegjshme të barnave, si rezultat i të cilës dyshohet se Gyltene Byty
Përgjegjësia e prindërve është që ta mësojnë fëmijën të sillet të mirë. Fëmijët më mirë mësojnë nëse i tregoni shembull personal. Sjellja e caktuar
Pamja joshëse, një mal me para dhe pushtet – këto gjëra për femrat moderne, prej kohësh nuk përbëjnë më kriteret bazë për zgjedhjen e partnerit. Më
Shumica prej nesh nuk ndihemi komod të flasim për lëvizjet e zorrëve. Në fakt, një anketim i fundit ka zbuluar se shëndeti i zorrëve është i dyti në l
Një anketim ka treguar se personat të cilët i tradhtojnë partnerët, shpeshherë e bëjnë këtë me dikë që e njohin që të dy. 5000 njerëz kanë marrë pj
Me këtë çaj magjik, ju mund të shijoni shumë përfitime shëndetësore Në fakt, mund të jetë aq e fuqishme sa të ndihmojë në trajtimin e çmendurisë e
Një sy që pulson mund të japë një ndjesi tepër irrituese, por fatmirësisht dridhja nuk është e dhimbshme dhe shumë rrallë është sinonim i një shqetësi
Studimi i ri i publikuar në revistën profesionale “Nutrition Research” ka zbuluar se sa i rëndësishëm është kafjalli i pasur me proteina, më saktësish
Shumë prej nesh kanë varësi nga kafja dhe madje gjëja e parë që bëjnë në mëngjes është konsumimi i saj me stomakun bosh. Por sipas trajnerit person
I pasur me minerale, acide organike, antioksidantë, përbërës me veprim të fuqishëm antiiflamator dhe një sërë vitaminash, mjalti është një ndër produk
Një analizë e bërë në mbi 13 mijë njerëz, zbulon se rreziku i kancerit, i shkaktuar nga Papillomavirusi, është më i madh për meshkujt që kanë pasur ma
E njëjta gjë vlen edhe për perimet e tjera që lidhen me brokolin, si lakra e gjelbër, lakra e zakonshme dhe lakra e Brukselit - por vetëm në qoftë se
Shkencëtarët kanë demonstruar një mundësi fascionuese të manipulimit të blloqeve ndërtuese të ADN-së në dy studime të ndryshme. Në njërin prej tyre
Ilaçet e zakonshme për hollimin e gjakut mund të përgjysmojnë rrezikun për problemet mentale, tek personat që kanë çrregullime të rrahjeve të zemrës.
Kërkimet e reja evidentojnë rolin qendror të sistemit imunitar: të përmirësohet stili i jetës dhe të mbahet nën kontroll stresi, sepse ndihet efekti n
Rezultatet bazohen ne këtë lloj formule: (Gjatësia juaj – 100) – (10% x (Gjatësi – 100) = Pesha 1- Nese jeni e gjate 1.50cm, pesha juaj ideale = 45
Flokët e lagur ashtu siç mund të ndikojnë në shfaqjen e migrenës mund të shkaktojnë infeksione dhe sinusitin. Këto janë sëmundje të cilat shkaktojnë l
Kjo është një mënyrë e shpejtë dhe e thjeshtë për të hequr qimet e padëshiruara (ato qëndrojnë nën lëkurë). Përbërësit: – 200 ml ujë – 1 lugë
Nuk ka rëndësi nëse je në grupin e njerëzve që i mbajnë mend ose jo ëndrrat, të shohësh ëndërr sikur je shtatzënë, zor të harrohet. Në përgjithësi te
1 17 18 19 20 380 / 392 POSTS