Category: shneta

1 2 3 4 20 40 / 391 POSTS
Ndërsa temperatura e jashtme bie, është normale që duart të bëhen më të ftohta. Duke reduktuar qarkullimin, trupi mban ngrohtësi. Edhe kur temperatur
Seksi dhe alkooli janë përmendur shpesh si të lidhur ngushtë me njëri-tjetrin, aq shpesh sa alkooli mendohet se nxit dëshirat seksuale. Hulumtimi,
Shumë njerëz e dinë se ka disa fije nervore në këmbë, por pak njerëz e dinë se ato janë gjithashtu të pranishme edhe në duart tona. Dhe kjo na lejon
Shumica nesh kanë provuar në mënyra të ndryshme t’i largojnë minjtë nga shtëpitë e tyre, me shumë apo pak sukses. Po ju tregojnë recetën natyrale kun
Cigaret elektronike janë pothuajse dy herë më efektive sesa zëvendësimet e nikotinës për të ndihmuar në lënien e duhanit, sugjeron një studim i reali
Ashtu si çokollata dhe vera bëjnë mirë për shëndetin, e janë përjashtimi i rregullit se “ëmbëlsirat e alkooli” bëjnë keq, ashtu duhet të ndalojmë së
Stina e dimrit është shumë problematike për virusin e gripit. Në këto ditë ku vendi është përfshirë në temperatura të ulëta mundësia për t’iu zënë gr
Tashmë një kohë të gjatë po spekulohet për të ashtuquajturën pauzë, përkatësisht distanca e moshs midis fëmijëve, sa do të duhej të prisnin nënat par
Nëse jeni duke u përpjekur të humbni peshë, t’i ftoni miqtë për darkë mund të jetë një ide e mirë. Ngrënia me njerëz të tjerë mund të bëjë që diku
Të gjithë prindërit e dinë, është gjithmonë shumë stresuese kur fëmija sëmuret ose lëndohet. Ky është rasti i Lydia, vajzës 3-vjeçare të Kylie dhe
Bërja e dushit është një zakon i përditshëm që ne të gjithë e respektojmë, por ndonjëherë mund të ndodhë që për mungesë të kohës të kalojnë 48 orë pa
Është shega çelësi i suksesit kundër sëmundjeve kronike intestinale. Kjo është shpresa që jepet për përmirësimin e kurimit në të ardhmen nga një kërk
Provoni këtë regjim dietal përmes ngrënies së kastravecit nëse vetëm jeni në kërkim të një mënyre për të humbur peshë shpejt. Gjithashtu, ju mun
Njerëzit i kanë ditur dhe vlerësuar vetitë mahnitëse të xhenxhefilit me shekuj të tërë. Xhenxhefili është burim i pasur i shumë nutrientëve dhe ofron
Ndotja e ajrit është po aq i keq për gratë shtatzëna sa edhe duhan pirja në ngritjen e rrezikut për abortim, sipas një studimi shkencor. Shkencëta
Soda e bukës është një përbërës fantastik që krahas recetave të gatimit gjen përdorim të veçantë në shumë kura shëruese natyrale. Në vijim ju sjel
Ju ka ndodhur të pini ujin e lënë jashtë gjatë natës apo edhe para një dite? Keni vënë re një shije paksa ndryshe? Në fakt, uji nuk ka shije, por nës
“Dashuria e vërtetë nuk është numri i puthjeve që jepni, apo sa shpesh i merrni ato; dashuria e vërtetë është ndjenja që vazhdon ende edhe pas puthje
Prindërit duhet t’u japin fëmijëve të tyre kikirikë që nga mosha 4 muajshe, sipas një rekomandimi të ri. Aktualisht, pjesa më e madhe e prindërve pre
Mjekët të cilët pa dashje ua komunikojnë pacientëve se nuk u besojnë apo nuk i kuptojnë ata në fakt mund t’i përkeqësojnë simptomat e tyre, sugjeron n
1 2 3 4 20 40 / 391 POSTS