Category: shneta

1 2 3 4 5 20 60 / 397 POSTS
Ndotja e ajrit është po aq i keq për gratë shtatzëna sa edhe duhan pirja në ngritjen e rrezikut për abortim, sipas një studimi shkencor. Shkencëta
Soda e bukës është një përbërës fantastik që krahas recetave të gatimit gjen përdorim të veçantë në shumë kura shëruese natyrale. Në vijim ju sjel
Ju ka ndodhur të pini ujin e lënë jashtë gjatë natës apo edhe para një dite? Keni vënë re një shije paksa ndryshe? Në fakt, uji nuk ka shije, por nës
“Dashuria e vërtetë nuk është numri i puthjeve që jepni, apo sa shpesh i merrni ato; dashuria e vërtetë është ndjenja që vazhdon ende edhe pas puthje
Prindërit duhet t’u japin fëmijëve të tyre kikirikë që nga mosha 4 muajshe, sipas një rekomandimi të ri. Aktualisht, pjesa më e madhe e prindërve pre
Mjekët të cilët pa dashje ua komunikojnë pacientëve se nuk u besojnë apo nuk i kuptojnë ata në fakt mund t’i përkeqësojnë simptomat e tyre, sugjeron n
Ngrënia e mishit të kuq mund të rrisë nivelet e kimikateve që shkaktojnë sulm në zemër deri në dhjetë herë më shumë, sipas një hulumtimi të ri. Nivel
Humbja e peshës nuk është proces i lehtë. Nga ndryshimi i mënyrës së ushqyerjes e deri te stërvitjet rigoroze, padyshim se vendimi për të humbur peshë
Siç duket, shumica e njerëzve i pastrojnë flokët më shpesh sesa ç’duhet, e kjo padyshim se më shumë shkakton dëme sesa që sjell dobi. Eksperti dhe
Pyetje dhe përgjigje / Rreth kësaj teme flet eksperti Alessandro Polichetti, studiues i parë i Qendrës Kombëtare për Mbrojtjen nga Rrezatimi dhe Fizik
Bëhuni të sinqertë: me siguri keni miq të shumtë të cilët gjithmonë e postojnë aktivitetin e tyre të fitnesit në Facebook apo Instagram. Ndoshta ju ve
Gratë me gishta tregues të gjatë në doren e tyre të majtë kanë më shumë gjasa të tradhtojnë, ka zbuluar një studim. Gjetjet kanë befasuar shkencëta
Ndiheni të pafuqishëm, të trishtuar dhe aspak të motivuar? Kjo është dhe koha që duhet të ndryshoni mënyrën e të ushqyerit dhe të përdorni këto 8 u
Shtatzënia mund të shkaktojë ndryshime në atë se si është i lidhur truri i femrës dhe t’u ndihmojë atyre të lidhen me beben. Hulumtuesit thonë se s
Kjo është një nga recetat më të thjeshta, por është një ëmbëlsirë shumë e shijshme. PËRBËRËSIT PËR TAVË ME DIAMETËR 28 CM: 2 lugë niseshte patat
Hudhra është padyshim fuqiplotë përsa i përket vlerave shëndetësore. Por për personat që vuajnë nga tensioni i gjakut përdorimi i saj bëhet pak specif
Meqë duket se sheqeri është përgjegjës për disa sëmundje, është më mirë të dini më shumë rreth tij. Studimet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë
Mund të tingëllojë si një trajtim shumë i çuditshëm, por, sipas Jamey Wallace, ND, Drejtor i Mjekësisë Klinike në Qendrën Bastyr për Shëndetin Natyror
Tashmë është bër e ditur se gluteni është një armik i shëndeti tonë. Kjo e gjitha pasi që ai nuk tretet në ujë, e më me vështirësi edhe në organizm
Dimri është një stinë që ka një ndikim të dukshëm në lëkurën dhe mbarëvajtjen e shëndetit. Prej syve të pezmatuar e deri tek buzët e çara, kjo stin
1 2 3 4 5 20 60 / 397 POSTS