Category: shneta

1 2 3 4 5 6 20 80 / 397 POSTS
Makaronat së fundi po konsiderohen si ushqime jo të shëndetshme dhe kjo duket krejtësisht e padrejtë. Hulumtimet e publikuara kohët e fundit tregoj
Burrat u fotografuan të pastërta, pesë ditë pas rruajtjes, 10 ditë pas rruajtjes, dhe pastaj katër javë pas rruajtjes. Mjekra është një detaj që e
Dashuria është një nga ndjenjat më të thella, që njerëzit përjetojnë. Ajo është më e madhe se ne, që do të thotë, edhe pse ne mund ta fitojmë atë në j
A ju ka rastisur ta dini një gjuhë të huaj, por të shkruani më mirë në atë gjuhë sesa të flisni? Ose a ju ka ndodhur ndonjëherë ta vëreni se në mom
"Vagina vetë-pastrohet", tha Dr. Herta për Glamour. "Është një balancim delikate që e bën vaginën armiqësore ndaj baktereve. Nëse vendosni gjëra që nd
Një studim i Universitetit të Harvardit arriti të identifikojë disa nga zakonet kyçe që mund të shtojnë një dekadë në jetëgjatësi, duke përfshirë diet
Nuk është tashmë sekret që ajri i ndotur është seriozisht i dëmshëm për trurin dhe trupin tonë. Një pasuri e provave shkencore tregon se personat që
Një adoleshente u verbua përkohësisht për dy ditë pas një reagimi alergjik ndaj produktit të ngjyrave të flokëve "Garnier". Riley O’Brien, 18 vjeçe,
thulla e mollës përveç në ushqim, ajo po gjen përdorim edhe në futje të dietës, përkatësisht po ndihmon me humbjen e peshës. Shkencëtarët me vite të
Shumë njerëz nuk flenë sa duhet dhe një studim i fundit pohon që një njeri i moshës mesatare fle vetëm gjashtë orë gjatë natës, shkruan The Independen
Rukola është një bimë e cila ka veti të shumta ushqyese, në sajë të pranisë së kripërave minerale, mes tyre, magnezi, kalciumi, potasi, hekuri si dhe
Dardha e egër (Mespilus germanica) ose mushmolla është shumë e shëndetshme. Prej saj mund të përgatisni marmelatë dhe çaj, e njohësit. e mjekësisë
Gjenet kanë pak ndikim në jetëgjatësinë e një personi. Kjo është bërë e ditur pas një studimi të trungut familjar të më shumë se 400 milionë person
Mandarina duke qenë pjesë e familjes së agrumeve, përmban një numër të madh të materieve kimike, që ndihmojnë në mbrojtjen prej sëmundjeve. Mandari
Ata të cilët nuk pinë fare alkool gjatë moshës së mesme janë më të rrezikuar të zhvillojnë demencën sesa ata që pinë alkool në sasi të moderuar. Hu
Zgjimi herët në mëngjes duket diçka shumë e vështirë, sidomos në rastet kur rehatia që të ofron krevati dhe jastëku nuk kanë të krahasuar me botën për
Është gjetur kodi i vetë-shkatërrimit të qelizave. Në të ardhmen kjo gjetje mund të bëhet çelësi për kurat anti-kancer, të cilat synojnë të vrasin vet
Gjatë shtatzënisë çdo grua është “viktimë” e dëshirave dhe e tekave. Por që sot çdo grua shtatëzënë duhet të heqë dorë nga kafeja gjatë kësaj periudhe
Ideja se çiftet e lumtura që vërtet e dashurojnë njëri-tjetrit mund t’ju duket si budallaqe, por, në mënyrë befasuese, ka dëshmi që e mbështesin këtë
Shkaktarët e infertilitetit janë të shumtë, por midis tyre është dhe mungesa e jodit. Jodi është i pranishëm në shumë ushqime si tek peshku, kripa, fr
1 2 3 4 5 6 20 80 / 397 POSTS