Category: showbiz

1 2 3 36 20 / 704 POSTS
Politikani lipjanas, Sadri Shala ka ardhur me një dedkim emocional pas postimit të bujshëm të Dua Lipës. Dua Lipa ditë më parë iu bashkua nismës së
Këngëtari i njohur i muzikës popullore, Bashkim Spahiu, i ka kënduar vendlindjes së tij . “Ty Gadime” është kënga ku këngëtari interpreton duke shp
Këngëtari Bekon Mehmeti, i cili shquhet për këngët e tij artistike, ka sjell një këngë interesante për fansat e tij Ai ka lansuar mbrëmë këngën “Pi
Mbrëmjen e djeshme në festën e organizuar nga Elton John për “Oscars 2020”, ishte e ftuar edhe këngëtarja shqiptare, Bleona Qereti. Bleona shkëlqeu e
Surprizë në natën e oskarëve 2020. Në Los Angeles, pavarësisht pjesës më të madhe të parashikimeve, është kurorëzuar si filmi më i mirë, Paraziti i ko
Alketa Vejsiu dhe partnerja e Cristiano Ronaldos, Georgina e ndanë bashkë skenën e “Sanremos” në natën e tretë të festivalit. Së fundmi Alketa publ
Kompania ‘Sheeraz’, e cila pretendon se i ka bërë të popullarizuar anëtarët e familjes Kardashian, raportohet se do të punojë për të lansuar markën Me
Puthja është një mënyrë për të shfaqur afeksion që të jep shumë kënaqësi për të mos thënë që është provuar shkencërisht që siguron një afrim më të mad
Mbrëmë u bë ndarja e çmimeve ‘Oscar 2020′ në edicionin e 92-të të Academy Awards. Aty morën pjesë një numër i madh i fytyrave publike, kishte prej
Tanimë është bërë zakon që Robert Berisha të pyetet për Nora Istrefin pas ndarjes së tyre, që shkaktoi bujë të madhe në rrjete sociale e në media.
Ka ndërruar jetë ikona e muzikës shqiptare,Nexhmije Pagarusha. Pagarusha ka ndërruar jetë në moshën 86 vjeçare. Këngëtarja e shumë hiteve për sh
Kastriot Kelmendi, i biri i legjendes lipjanase, Sami Kemendi ka vizituar ditën e sotme kuzhinierin e famshëm turk, Nusret Gokçe, në restorantin “Nusr
Pas tragjedisë që goditi Shqipërinë, me nismën e “Fundjavë Ndryshe” në bashkëpunim me Mozzik dhe Arbër Hajdarin, u arrit shifra prej 1.6 milionë dolla
Dua Lipa, në faqen e saj të Instagramit, shkruan se festa kombëtare e 28 Nëntorit i gjen shqiptarët mes dhimbjes për tragjedinë e shkaktuar nga tërmet
Këngëtarja Rita Ora ka treguar me anë të një postimi në facebook se çfarë dhe si do ta ndihmoj Shqipërinë pas tragjedisë që ndodhi më 26 nëntor 26
Bebe Rexha po vjen në Shqipëri. Këngëtarja e njohur shqiptare, Bebe Rexha, nëpërmjet një videoje të publikuar në Instagram ka njoftuar se do të udh
Blina Limani është njëra ndër këngëtaret më të reja nga komuna e Lipjanit. Ajo para pak ditësh ka publikuar edhe këngën e saj të re që titullohet “Suk
Nora Istrefi duket tërheqëse në postimin e fundit. Këngëtarja Nora Istrefi ka filluar që më shumë se kurrë më parë të bëhet aktive në rrjete social
Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Malit të Zi me rezultatin 2:0 në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Kosova
Këngëtarja e njohur shqiptare, Adelina Ismaili e cila po ashtu njihet për afërsinë e saj me Lidhjen Demokratike të Kosovës për herë të parë i është ba
1 2 3 36 20 / 704 POSTS