Category: sport

1 2 3 96 20 / 1912 POSTS
Ulpiana ka arritur të nxjerr vetëm barazim përballë Dardanës. Derbi i zhvilluar sot në Ligën e Parë, ka përfunduar me rezultat 1-1, transmeton Ul
Skuadra e Arbërisë i është rikthyer fitoreve në Superligën e Kosovës. Në xhiron e 21-të skuadra e Arbnor Morinës fitoi 3 me 0 ndaj Besës së Pejës.
Shkruan: Granit Duriqi Sapo ka përfunduar java e 15-të e Ligës së Parë e bashkë me të, edhe gjyqi për Ulpianën. Gjyq për këto 5 javët e fundit por ed
Ulpiana është treguar e pamëshirshme ndaj Ramiz Sadikut në derbin e revanshit, duke triumfuar me shifrat 2-1. Protagonist kryesor në këtë derbi ishte
Janë zbuluar së fundmi uniformat e reja të KF Ulpianës, që do të mbajnë veshur për sezonin e ardhshëm. Fadil Ademi synon të bëjë ndryshime në skuad
Klubi vollejbolistik ”Skënderbeu” nga fshati Kraishtë i Lipjanit ka siguruar pjesëmarrjen në Superligën e volejbollit për herë të parë që nga krijimi
KHF Ulpiana është shpallur kampione vjeshtor në Ligën e Parë të Hendbollit për femra, shkruan Gazetasheshi.com Skuadra nga Lipjani ishte e pa konku
Ulpiana ka arritur të marr një fitore të madhe me rezultat 2-0 si nikoqire e Lirsë në 1/16 e Kupës së Kosovës. Skuadra e Fadil Ademit e ka mposht
Mbrojtësi lipjanas është shndërruar në një “Muri Kinez”, për sulmuesit kundërshtar. Gentian Emini mbetet një nga pikat më të forta të Ulpianës në f
Skuadra e Ulpianës mesditën e së dielës e fitoi derbin ndaj Kikës me rezultat të tjellë 4 me 0, në duelin e vlefshëm për xhiron e 13-të në Ligën e Par
Ulpiana është vetëm një fitore larg titullit të kampionit vjeshtor në Ligën e Parë. Skuadrën e Fadil Ademit e ndajnë vetëm 90 minuta nga titulli i
Almir Kryeziu është duke fascinuar me paraqitje me skuadrën e tij Arbëria. Futbollisti anësor së fundi është ftuar edhe nga Përfaqësuesja e Kosovës
Fadil Ademi ka pushtuar Ulpianën për herë të dytë në karrierën e tij sportive. Pasi ka qenë një pikë kyçe e mbrojtjes bardheblu, trajneri lipjanas në
KF Ulpiana ka arritur të fitorja kundër Kikës me "poker" në kuadër të xhiros së 13-të në Ligën e Parë. Liderja i kësaj lige ka fituar me rezultat të t
Kelmendi startoi për Ulpianën pas një kohe të gjatë dhe ky startim bëri që ai të kthehet me një supergol të shënuar nga goditja e lirë. Ishte një g
Djelmoshat lipjanas më në fund janë zhbllokuar. KF Ulpiana pas katër barazimeve radhazi, ka arritu që sot të triumfoj ndaj Kek-ut me rezluatat 2 me
KF Ulpiana nuk njeh limite në këtë sezon të Ligës së Parë. Skuadra e Fadil Ademit regjistroi fitoren e 5-të në 11 takime pasi mposhti lehtësisht 2-0 K
Edhe një trajner në Kosovë ka mbetur pa skuadër. Vitia ka shkarkuar trajnerin Megzon Visoka, transmeton Ulpianapress. Lajmi është konfirmuar nga
Akil Makolli dëshiron pikët e plota të enjëten kundër Flamurtarit. Kapiteni i Ulpianës, Akil Makolli, shpreson se “Bardhekaltërtit” do t’i rrëmbejn
Lista e shpallur nga Rafet Prekazi për ndeshjet ndaj Turqisë dhe Shqiperisë, shikoi që në listë të ishte edhe lojtari i Superligës, Almir Kryeziu.
1 2 3 96 20 / 1912 POSTS