Category: sport

1 2 3 44 12 / 517 POSTS
KF Ulpiana i është rikthyer normaliteti pas situatave të krijuara së fundmi në klubin nga “Sami Kelmendi”. Kryetari i ri i klubit, Abedin Salihu gj ...
Afaristi i mirënjohur lipjanas Abedin Salihu-Dino zgjidhet kryetar i ri i klubit të KF Ulpianës. Bordi mbikqyrës i përkohshmëm i KF Ulpianës është ...
KF Ulpiana ka barazuar si vendas ndaj Lepencit me rezultat 1-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të të Ligës së Dytë. Skuadra e trajnerit Enver ...
Derbi i Ligës së Dytë ndërmjet KF Ulpianës dhe Lepencit nuk prodhoi fitues në stadiumin ‘’Sami Kelmendi’’ në Lipjan në prani të një numri të madhë të ...
Pronari i Restaurantit Marigona-J, Ramadan Krasniqi dhuroi pajisje (pajisje sportive për ekipin e të rinjëve të KF Arbërisë). Në hapsirat e Stadium ...
Jo më shumë së një ditë kanë mbetur kur KF Ulpiana do të përballet me Lepencin në stadiumin ‘’Sami Kelmendi’’ në Lipjan. KF Ulpiana dhe Lepenci do ...
KB Lipjani ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së tetë në Ligën e Parë së Kosovës në basketboll, njofton Ulpianapress. Lipjanasit para shikuesve ...
KB Lipjani ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së tetë në Ligën e Parë së Kosovës në basketboll, njofton Ulpianapress. Lipjanasit para shikuesve ...
Cristiano Ronaldo ka shënuar për epërsinë 1:0 të Real Madridit përballë Paris Saint-Germainit, kur po luhej minuta e 52′. ...
Filozofi i njohur shqiptar, Përparim Kabo ka bërë një deklaratë të guximshme në studion e “Procesi Sportiv” në Top Channel, duke thënë se ka shumë mun ...
Pas dorëheqjes së dhënë nga kryetrajneri Enver Duriqi, i menjëhershëm ka qenë reagimi i kryetarit të skuadrës lipjanase, Blerim Duriqi, njofton Ulpian ...
Drejtori i KF Ulpiana, Arian Dragaçina, është drejtuesi tjetër i klubit që dorëhiqet. Ai ka dhënë dorëheqje para pak çastesh dhe ka dhënë edhe arsyet ...
1 2 3 44 12 / 517 POSTS