Category: sport

1 2 3 4 88 40 / 1754 POSTS
Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e cila mban atë në lojë për kualifikime në Euro 2020. Dërmaku
Kosova është mposhtur nga Anglia me rezultat 5-3 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020. Edhe për kundër rezultatit, Dardanët bënë një paraqitje sh
Qindra tifozë të kombëtares së Kosovës janë mbledhur para stadionit, para ndeshjes Angli – Kosovë e cila do të zhvillohet nga ora 20:45 në stadiumin “
Kosova sante zhvillon një ndeshje shumë të rëndësishme. Kombëtarja e Kosovës në futboll do të luajë sante ndeshje mjaft të rëndësishme, pas fitores m
KF Lipjani ka nisur me fitore bindëse sezonin e ri në Ligën e Tretë. Ekipi i Jeton Gashit “shkeli” Unitetin 5 me 1 në ndeshjen e parë të sezonit.
KF Lipjani po avancon me rezultat 1:0 ndaj Unitetit në kuadër të xhiros së parë të Ligës së Tretë. Ismail Rexhepi shënoi për lipjanasit në minutën
KF Lipjanit ka publikuar formacionin startues për ndeshjen hapëse të stinorit në Ligën e Tretë të Kosovës kundër Uniteti. Ky është formacioni: Q
Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur të triumfojë ndaj Republikës Çeke me rezultat 2:1 në “Fadil Vokrri” Ishin çekët që kaluan të parët në epërsi për
Arbëria ka zyrtarizuar transferimin e ri të Florim Berishës, njofton Ulpianapress. Skuadra e Arbërisë edhe zyratarisht ka njoftuar se ka nënshkruar
Ka përfunduar java e 2-të e Ligës së Parë së Kosovës në futboll. Ndeshja në mes të Trepçës dhe Ulpianës ishte e fundit e kësaj xhiros, shkruan Ulpi
Ka përfunduar para pak çastesh pjesa e parë e duelit Trepça-Ulpiana. 45 minutëshi i parë i takimit më të rëndësishëm të orës 16:00 u mbyll pa gola,
Ndeshja ndërmjet Trepçës dhe Ulpianës do ta mbyll xhiron e 2-të të Ligës së Parë. Kjo ndeshje do të jetë shumë interesante, pasi për të dy skuadrat pi
Në takimin e luajtur në “Sami Kelmendi”, të dyja skuadrat arritën të bënin një lojë të bukur dhe të shënin, por në fund nikoqirët dolën fitimtar. A
Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Arbërisë dhe Ramiz Sadikut, e vlefshme për javën e dytë të Ligës së Parë të Kosovës Pjesa e parë e k
Ulpiana e nisi me humbje këtë vit kampionatit diçka që nuk ndodhte që prej vitesh. Në "Sami Kelmendi" kundër Istogut lipjanasit ishin shumë të paqart
Ulpiana ka arritur ta ngushtojë epërsinë e Istogut, në ndeshjen e cila po zhvillohet për momentin në “Sami Kelmendi” në kuadër të xhiros së parë të Li
Istogu ka dyfishuar epërsinë në 2:0, në ndeshjen që po mbahet në ‘Sami Kelmendi’ kundër Ulpianës. Golin i dytë për istogasit erdhi si pasojë e një
Është shënuar goli i parë në ndeshjen e parë në mes të Ulpianës dhe Istogut Janë mysafirët të cilët kanë kaluar në epërsi nga pika e bardh në minut
Edicioni i ri i Ligës së Parë do të marrë jetë me përballjen e kësaj të diele në orën 17:00 mes Ulpianës dhe Istogut, njofton Ulpianapress. Ulpiana d
Labinot Ibrahimi është rikthyer te FC Prishtina pas gjashtë viteve të kaluara te Partizani i Tiranës, raporton Gazetasheshi.com. Lajmi është konfir
1 2 3 4 88 40 / 1754 POSTS