Category: sport

1 2 3 4 5 88 60 / 1754 POSTS
KF Ulpiana ka filluar përgatitjet për sezonin e ri 2019/20. Këtë e ka bërë të ditur klubi përmes llogarisë zyrtare në Facebook, njofton Ulpianapres
Kosova ka arritur që në minutat e fundit të siguroj fitoren kundër Bullgarisë. Përfaqësuesja jonë arriti që shënoj fitore me rezultat 2:3, shkruan
Kosova është ndalur me barazim 1:1 nga Mali i Zi në ndeshjen e rrethit të tretë të Grupit A kualifikues për Kampionatin Evropian 2020, pasi dështoi t’
Kosova ka kaluar në epërsi kundër Malit të Zi në ndeshjen e Grupit A kualifikues për Kampionatin Evropian 2020, e cila është duke u zhvilluar momental
Arbëria U-15 e trajnerit Ylber Statovci është bërë ekipi i parë lipjanas që do ta përfaqësoj qytetin në garat në nivel të Kosovës. Të rinjtë e kuq
Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Ulpianës dhe Kosovës së Prishtinës, me epërsinë e lipjanasëve 2-1. Vendasit së pari kaluan në epërsi me mbrojtë
Nesër në Lipjan luhet ndeshja më e rëndësishme e vitit. “hunin o tirqit” mes Ulpianës dhe Kosovës së Prishtinës do luhet në “Sami Kelmendi” nën pranin
Nesër në Lipjan luhet ndeshja më e rëndësishme e vitit. “hunin o tirqit” mes Ulpianës dhe Kosovës së Prishtinës do luhet në “Sami Kelmendi” nën pranin
Në "Besnik Begunca" të Kaçanikut po zhvillohet derbi mes Lepencit dhe Ulpianës për një vend që dergon në Ligën e Parë, ose eventualisht në barazh.
Ani pse karrieren e filloi në Ulpianë, Xhafer Kaleshi i rezitoi për shumë vite ofertave të majme që erdhën në adresë të tij nga klube të ndryshe të Ko
Ulpiana e ka fituar derbin e sezonit në Ligën e Dytë, pasi e ka mposhtur rivalin direkt për inkuadrim në Ligën e Parë, Dardanën me rezultat minimal, 1
KB Lipjani sot zhvillon ndeshjen kthyese të barazhit e rendësisë të jesh apo mos jesh, në sallën e sporteve "Better Life" ndaj Vëllaznimit të Gjakovës
Vëllaznimi ka marrë një fitore të vështirë, por shumë të vlefshme ndaj Arbërisë, të cilët i ka mposhtur në udhëtim me rezultat 1-2. Skuadra e drejt
Arbëria ka ngushtuar epërsinë e Vëllaznimit në 1:2 në ndeshjen e vlefshme të xhriosë së 23-të Kreshnik Bahtiri realizoi për dobrajasit në minutën e
Po zhvillohet derbi i xhiros së 23-të të Ligës së Parë së Kosovës në futboll në mes të Arbërisë dhe Vëllaznimit. Skuadra mysafire ka kaluar në epër
0-0 rezultati i pjesë së parë mes Arbërisë dhe Vëllaznimit. Pas 45 minutash të pjesës së parë të takimit në “Sami Kelmendi”, futbollistët e Arbëris
Dy skuadrat që janë në garë të ngushtë për titull në Bundesligë, Borussia Dortmund dhe Bayern Munich do të takohen sonte në kuadër të javës së 28-të.
Ulpiana e mbyll në mënyrën më të mirë 90 minutëshin e xhirosë së 19-të, duke fituar bindshëm 0-3 kundër Sharrit. Ulpiana ka fituar edhe ndeshjen e pe
Shqipëria ka marrë tri pikë në udhëtim te Andorra, duke triumfuar 0-3. Pas humbjes 0-2 nga Turqia, Shqipëria ka reaguar për t’i marrë pikët e plot
Ndeshja mes Kosovës dhe Bullgarisë në kuadër të kualifikimeve për Evropianin e vitit 2020 ka mbaruar me rezultat 1:1. Të parët që shënuan ishin my
1 2 3 4 5 88 60 / 1754 POSTS