Category: sport

1 31 32 33 34 35 660 / 692 POSTS
Përfaqësuesja e Kosovës në futboll mbylli në vendin e fundit edicionin e parë zyrtar të eliminatoreve dhe tani është vënë në kërkim të një trajneri pë ...
Fuenlabrada dhe Real Madridi kanë bërë publike tashmë formacionet zyrtare për takimin mes vete në Kupën e Mbretit. Mbretërit janë mysafirë të skuad ...
Cristiano Ronaldo i ka bërë nderimet një fansi tepër të ri, i cili mbeti viktimë e tërmetit të fuqishëm që goditi Mexico Cityn muajin e kaluar, duke f ...
Ka shumë arsye që një futbollist mund ta shtyjnë që të largohet nga futbolli. Lëndimet, pleqëria, dëshira për të kaluar më shumë kohë me familje, j ...
KF Ulpiana e ka vazhduar serinë e mrekullueshme, duke e mposhtur Drenocin në udhëtim, 0-2, njofton Ulpianapress. Dardan Hashani e kaloi në epërsi e ...
Legjenda e Milanit, Franco Baresi, e ka bërë një gafë qesharake në Twitter. Franco Baresi ka quajtur homoseksualë futbollistët e Milanit pas fitore ...
Sonte ka qenë nata e skuadrave të mëdha në Serie A. Napoli ka dalë përsëri në vendin e parë, duke mposhtur Genoan në udhëtim, shkruan “Lajmi.net”. ...
Prishtina ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë në kuadër të Europe Cup. Bardhekaltërit triumfuan para shikuesve të vetë në pallatin e Rinisë d ...
Armando Sadiku ka shënuar supergol në ndeshjen e Kupës që skuadra e tij legia Warshawa po luan kundër Bytovia Bytow. /IndeksOnline/ https://youtu.b ...
Ka ndërruar jetë gjyqtari i njohur i futbollit kosovar, Shemsi Humolli. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë Genc Nuza përmes një postimi në Faceboo ...
Alessandro Costacurta beson se problemi te Milani qëndron te mungesa e një sulmuesi, si Andrea Belotti apo Pierre-Emerick Aubameyang. Gjatë afatit ...
Inter ka marrë një lajm të mirë gjatë stërvitjeve të sotme , sepse Marcelo Brozovic ka nisur stërvitjen. Mesfushori kroat vuante nga një lëndim mus ...
Jose Mourinho ka filluar të mendojë për përforcimin e skuadrës gjatë muajit janar. Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho e dëshiron në skua ...
Anthony Joshua është një bishë e vërtetë! Një gur me muskuj funksional. Njeri i cili jo vetëm se e kupton rëndësinë e ndërtimit të masës, por edhe fle ...
Real Murcia është nikoqir i Barcelonës për takimin e parë në kuadër të 1/16 së finales të Kupës së Mbretit. Blaugranët janë favoritë që ta sigurojn ...
Burime të Gazetës Express kanë mësuar se legjenda e futbollit gjerman, Lothar Matthäus, do të emërohet trajner i ri i Kosovës. Lothar Matthaus, leg ...
Trepça nuk ka qenë kurrë më e dobët dhe në krizë më të thellë. Mitrovicasit e kanë radhitur humbjen e katërt rresht pasi u mposhtën në fundjavë nga ...
Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez është i bindur se Cristiano Ronaldo do të pensionohet te skuadra nga Santiago Bernabeu. “E ardhmja e C ...
Cristiano Ronaldo ka marrë pikët e plota nga kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani, në garën për ‘Lojtarin e Vitit’. Ronaldo u shpall lojtari më i mirë ...
Cristiano Ronaldo është shpallur ‘Lojtari i Vitit’ nga FIFA. Portugezi për të pestën herë është shpallur lojtari më i mirë i FIFA-s. Për t’u shp ...
1 31 32 33 34 35 660 / 692 POSTS