Category: sport

1 2 3 4 5 6 96 80 / 1904 POSTS
Trajneri i Kombëtares Italiane, Roberto Mancini ishte i pranishëm mbrëmjen e djeshme në shkallët e “San Siro”-s për të ndjekur live derbin e Milanos m
Klubi i Lipjanit, KF Ulpiana e ka emëruar Xhelal Halitin si drejtor të klubit. Këtë gjë e kanë bërë të ditur burimet e gazetës Ulpianapress mbrenda
Së shpejti fillojnë xhirimet për realizimin e dokumetarit të metrazhit të shkurtër për legjendën e futbollit lipjanas “Sami Kelmendi”. Duke parë sh
Kjo foto publikohet vetëm si kujtesë e kohërave kur KF Ulpiana ishte anëtare e rangut më të lartë të futbollit të Kosovës. Gjithashtu kujton kohëra
Skuadra e Milanit po i ndan rrugët me sulmuesin, Krzysztof Piatek. Piatek erdhi me shumë bujë tek Milani, ku në fillim realizoi disa gola – por që
Barcelona ka bërë ofertë në vlerë 85 milionë funte (100 milionë euro) për yllin e Evertonit, Richarlison. Sipas Sky Sports News, kjo ofertë është p
Futbollisti i Liperpulit, Sadio Mane,me një rrëfim fantastik, që është model për të gjithë ata që i nënshtrohen luksit të jetës së tyre, duke e harrua
Pa kaluar pak ditë, pasi ua kishte plotësuar kushtet me të gjitha paisjet e mundshme të gjitha grupmoshave të KF Arbëria e Dobrajës së Madhe, shkollës
KF Minatori e mbylli me sukses sezonin vjeshtor, duke u renditur në pozitën e tretë në Ligën e Dytë të Kosovës me vetëm dy pikë larg vendit që e dërgo
Ponte Prizreni ka mundur në udhëtim Lipjanin me rezultat 77:97 (19:24, 19:23, 20:29, 19:21) në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në bas
Fenerbahçe shënoi fitore të rëndësishme ndaj Istanbul Basaksehir duke e mposhtur 2:0 dhe duke u ngjitur në tabelë në pozitën e dytë Max Kruse dhe V
Te gjithë ata që e menduan si qëllimkeq, dhe të paqëlluar editorialin e Granit Duriqit, botuesit të Gazetës UlpianaPress, i demanton përqindja e të an
Duke e ditur se në sezonin pranveror e pret një rivalitet i fortë në luftën për njërin nga vendet që i siguron biletën për në Superligë, Arbëria ka ve
Grupi i tifozëve të Lipjanit, “Ultras Tigrat” kanë dalë kundër kryesisë së KF Ulpianës. Zhvillimet e fundit në merkaton e janarit, kur lojtarëve li
Me kaçikun e vetë, KB Lipjani, i ka ndarë një fanellë të personalizuar me emrin dhe mbiemrin e tij. Kjo është më e pakta, çfarë mund të bëhet për Fadi
Lipjanasi Butrint Gashi nuk do të jetë më pjesë e klubi të KF Ulpiana. Pas një viti punë dhe përkushtim maksimal në klubin nga qyteti i Lipjanit, G
Cristiano Ronaldo ka blerë një prej apartamenteve më të shtrenjta në Portugali. Lajmi për këtë investim të yllit të Juventusit po qarkullonte prej koh
Tifozi i futbollit, që ishte xhiruar nga kamerat duke puthur një femër pranë tij gjatë një ndeshjeje futbolli, para se të largonte dorën kur pa se u s
Kur dëshirojnë që ta fshehin pjekurinë e dikujt, ndërkohë të mos e fyejnë, zakonisht thuhet se është i talentuar. Ky ledhatim i këndshëm, shumë futbol
Lipjani ka shënuar fitoren e parë në Superligë, duke mundur në udhëtim Bashkimin me rezultat 64:83 (15:26, 13:23, 13:17, 23:17) në kuadër të javës së
1 2 3 4 5 6 96 80 / 1904 POSTS