Category: sport

1 38 39 40 41 42 66 800 / 1303 POSTS
Sulmuesi kryesor i Tiranës, Michael Ngoo është në telashe të mëdha. Prej disa ditësh ai nuk është stërvitur me skuadrën shqiptare për shkak se ishte n
Nuk ka më dilema se Mohamed Salah është një nga tre futbollistët më të mirë në botë aktualisht. Këtë po e tregon në çdo garë, në çdo ndeshje. Madje so
Federata Evropiane e Hendbollit (EHF) ka përjashtuar Serbinë nga kualifikimet për botërorin e grupmoshave të reja. E gjithë kjo pas anulimit të nde
Brazili e ka mposhtur Rusinë me rezultat 3-0 në miqësoren e zhvilluar në Moskë. Të tre golat u shënuan në pjesën e dytë të ndeshjes. Miranda e hapi s
Kredibiliteti i pronësisë kineze të Milanit merr një tjetër goditje. Gjykata e Shenzhenit deklaroi falimentimin e ‘Jie Ande’, kompania e përkufizuar s
Ish-futbollisti i Bayern Munchen, Liverpoolit dhe Real Madridit, Xabi Alonso është duke u përballur me një akuzë për mashtrim tatimor. Prokuroria e
KF Ulpiana i është rikthyer normaliteti pas situatave të krijuara së fundmi në klubin nga “Sami Kelmendi”. Kryetari i ri i klubit, Abedin Salihu gj
Afaristi i mirënjohur lipjanas Abedin Salihu-Dino zgjidhet kryetar i ri i klubit të KF Ulpianës. Bordi mbikqyrës i përkohshmëm i KF Ulpianës është
KF Ulpiana ka barazuar si vendas ndaj Lepencit me rezultat 1-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të të Ligës së Dytë. Skuadra e trajnerit Enver
Derbi i Ligës së Dytë ndërmjet KF Ulpianës dhe Lepencit nuk prodhoi fitues në stadiumin ‘’Sami Kelmendi’’ në Lipjan në prani të një numri të madhë të
Pronari i Restaurantit Marigona-J, Ramadan Krasniqi dhuroi pajisje (pajisje sportive për ekipin e të rinjëve të KF Arbërisë). Në hapsirat e Stadium
Jo më shumë së një ditë kanë mbetur kur KF Ulpiana do të përballet me Lepencin në stadiumin ‘’Sami Kelmendi’’ në Lipjan. KF Ulpiana dhe Lepenci do
KB Lipjani ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së tetë në Ligën e Parë së Kosovës në basketboll, njofton Ulpianapress. Lipjanasit para shikuesve
KB Lipjani ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së tetë në Ligën e Parë së Kosovës në basketboll, njofton Ulpianapress. Lipjanasit para shikuesve
Cristiano Ronaldo ka shënuar për epërsinë 1:0 të Real Madridit përballë Paris Saint-Germainit, kur po luhej minuta e 52′.
Filozofi i njohur shqiptar, Përparim Kabo ka bërë një deklaratë të guximshme në studion e “Procesi Sportiv” në Top Channel, duke thënë se ka shumë mun
Pas dorëheqjes së dhënë nga kryetrajneri Enver Duriqi, i menjëhershëm ka qenë reagimi i kryetarit të skuadrës lipjanase, Blerim Duriqi, njofton Ulpian
Drejtori i KF Ulpiana, Arian Dragaçina, është drejtuesi tjetër i klubit që dorëhiqet. Ai ka dhënë dorëheqje para pak çastesh dhe ka dhënë edhe arsyet
Pas akuzave të kryetarit të Ulpianës Blerim Duriqi se Jeton Gashi gjatë kohës sa ishte trajner në klub ka marrë 1.000 euro rrogë dhe e ka largu klubin
Kryetari aktual i KF Ulpiana, Blerim Duriqi, ka reaguar dhe sqaruar ndaj komenteve të fundit të opinionit rreth gjendjes në klubin që drejton, njofton
1 38 39 40 41 42 66 800 / 1303 POSTS