Category: sport

1 39 40 41 42 43 66 820 / 1306 POSTS
Drejtori i KF Ulpiana, Arian Dragaçina, është drejtuesi tjetër i klubit që dorëhiqet. Ai ka dhënë dorëheqje para pak çastesh dhe ka dhënë edhe arsyet
Pas akuzave të kryetarit të Ulpianës Blerim Duriqi se Jeton Gashi gjatë kohës sa ishte trajner në klub ka marrë 1.000 euro rrogë dhe e ka largu klubin
Kryetari aktual i KF Ulpiana, Blerim Duriqi, ka reaguar dhe sqaruar ndaj komenteve të fundit të opinionit rreth gjendjes në klubin që drejton, njofton
Strategu 58-vjeçar është papunë që nga shkarkimi nga Bayern Munich në fillim të këtij sezoni. Sipas Daily Express, Ancelotti ka gjasa të marrë drej
Vargut të dorëheqjeve në KF Ulpiana i është shtuar edhe sekretari Yll Jashari. Kjo dorëheqje vjen vetëm dy ditë pasi edhe kryetrajneri Enver Duriqi ki
Në një ndeshje të Premierligës, futbollistët harruan ndeshjen, për t’u gjuajtur me topa bore.Bora që ka kapluar një pjesë të Evropës, ka mbuluar edhe
Tifozët e KF Ulpiana duket se janë lodhur me krizën në klub dhe kanë shpërthyer në akuza ndaj kryesisë së klubit, njofton Ulpianapress. "Matrapazë,
Raiola dëshiron ta largojë me çdo kusht Gianluigi Donnarumman nga Milani. Agjenti i portierit të talentuar, Gianluigi Donnarumma, dëshiron ta largojë
Tjetër telash për Skënderbeun. Bajram Jashanica, ka rezultuar pozitiv në një test antidopingu të kryer gjatë ndeshjes së Europa League me Young Boys s
Trajneri i mirënjohur dhe më i merituari për të gjitha sukseset e KF Ulpianës në katër dekadat e fundit të ekzistimit të klubit lipjanas, Enver Duriq
Mino Raiola, agjent i Mario Balotellit, ka thënë se klienti i tij në tregon e transferimit të futbollistëve vlen 100 milionë euro. Ai ka bërë të di
Chelsea ka gjetur zëvendësuesin e Thibaut Courtois. Klubi londinez ka shënjestruar Alisson Becker të Romës, përcjellë “Lajmi.net”. Sipas mediave
Eden Hazard ka refuzuar kontratën e re nga Chelsea, për të pritur ofertën nga Real Madrid. Ylli belg, Eden Hazard është duke refuzuar që të vazhdoj
Lëndimi në ndeshjen ndaj Marseille ka shkaktuar shumë probleme për Neymar dhe skuadrën e tij, PSG Ka filluar një luftë e fshehtë në mes të Neymar d
Pavarësisht 8 medaljeve të Arta në Olimpiada dhe 2 rekordeve botërore në garat e 100 dhe 200 metrave, Usian Bolt nuk e ka fshehur asnjëherë dëshirën e
Anëtarët e bordit të Manchester United u takuan me drejtuesit rivalë të Ligës Premier javën e kaluar dhe e pranuan privatisht që nuk janë të kënaqur q
UEFA do të shpërndajë 371 milionë euro për 24 ekipet që do të kualifikohen për në fazën finale të Evropianit të vitit 2020. Ky është një nga vendim
Napoli ka shënuar një tjetër fitore për të ruajtur kreun e tabelës në Serie A. 0 me 5 ishte rezultati përfundimtar në përballjen Cagliari – Napoli.
Mesfushori 21 vjeçar nga Bregu i Fildishtë, e i cili është duke u paraqitur si lojtarë i huazuar nga Atalanta tek Milan, ka deklaruar se dëshiron të t
Ousmane Dembele po kalon momente jo të mira në që prej transferimit të tij në Barcelonë verën e kaluar Jo vetëm lëndimet, por edhe minutat e pakta
1 39 40 41 42 43 66 820 / 1306 POSTS