Category: sport

1 63 64 65 66 67 83 1300 / 1651 POSTS
Granit Ejupi është shpallur sportisti i vitit, sot në një ceremoni ku prezent ishte edhe kryetari i Komunës Imri Ahmeti, sportist dhe musafir të tjerë
KF “Arbëria” është shpallur klubi sportiv më i mirë për vitin 2017 në Komunën e Lipjanit, sot në një ceremoni ku prezent ishte edhe kryetari i Komunës
Granit Ejupi është shpallur sportisti i vitit ndërsa KF “Arbëria” është shpallur klubi sportiv më i mirë për vitin 2017 në Komunën e Lipjanit, sot në
Nëse Premier League do të përfundonte sot, Arsenali do të mbetej sërish jashtë Champions League. Një problem shumë shqetësues për “topçinjtë” e Londrë
PSG ka mohuar spekulimet rreth transferimit të portierit të Milanit, Gianluigi Donnarumma. Drejtori sportiv i PSG-së, Antero Henrique ka mohuar zër
Nëse drejtuesit kinezë të Interit kanë vendosur që merkatoja e janarit do të vetëfinancohet, Spalletti kërkon disa ndërhyrje të vogla për të forcuar m
Manchester United është eliminuar nga Bristol City në Carabao Cup. Skuadra e Jose Mourinhos e pësoi keq në kupë, duke u eliminuar në çerekfinale ng
Bayern Munchen arriti të kualifikohet në raundin e katërt të Kupës së Gjermanisë, duke eliminuar një pretendente kryesore si Borusia e Dortmundit që i
Dybala dhe Higuain kanë treguar edhe njëherë vlerat e tyre duke i siguruar jo vetëm fitoren Juventusit, por edhe kualifikimin në Kupën e Italisë kundë
Chelsea ka kaluar në avantazh ndaj Bournemouthit. Ekipi i Antonio Contes avancon falë golit të Willian. Rezultati në “Stamford Bridge” është 1:0
Eddie Hearn, promotori britanik i boksit dhe menaxheri i kampionit të botës në peshat e rënda Anthony Joshua, ka deklaruar sot se nëse gjërat do të sh
Real Madrid dhe Barcelona do të takohen gjatë fundjavës për El Clasicon e parë të sezonit 2017-18. Temë e debatit këto ditë në shtetin spanjoll ësh
Superylli i Arsenalit, Alexis Sanchez, është përplasur me bashkëlojtarët e tij, për shkak se ata janë tejet të pakënaqur me formën e kilianit. 29 v
Fabio Capello do të mbetet në drejtim të Juiangsu Suning në Kinë. Fabio Capello nuk do të jetë trajner i ri i Milanit. Biri dhe menaxheri i ti
Pavarësisht rezultatit Johnsonshpreson të respektojë siç duhet Mourinhon. Tekniku kia porositur një verë me vlerë 450 funtevetëm për portugezin. Menax
Paulo Dybala mund të transferohet në Paris Saint-Germain. Paulo Dybala mund të largohet nga Juventus. Sulmuesi argjentinas nëpërmjet menaxherit
Benjamin Kololli shkëlqeu në xhiron e fundit, duke shënuar dy gola për Lausannen në fitoren 5:1 kundër Zurichut Dy golat e shënuar nga futbollisti
Milani ka falënderuar Kakan pas njoftimit të këtij të fundit se do të largohet nga futbollit. Ish futbollisti më i mirë në botë në vitin 2007, sot
Roma ka marrë një fitore tejet të rëndësishme në shtëpi ndaj Cagliarit. Skuadra nga kryeqyteti italian vuajti gjatë gjithë ndeshjes por goli erdhi
KB Lipjani kalon tutje në Kupë, pasi mbrëmë në ‘Better Life’ mundi KB Megasportin, me rezultat të thellë 101-72. FisnikJuniku ishte me idalluar
1 63 64 65 66 67 83 1300 / 1651 POSTS