Category: sport

1 73 74 75 76 77 86 1500 / 1706 POSTS
Zhvillime të jashtëzakonshme rreth Antoine Griezmann. Në orët e fundit fuqishëm në garë është futur PSG. “Calciomercato” shkruan se përkundër fa
Sevilla me të vërtetë dëshiron të nënshkruajë Javier Pastore, sipas raporteve të fundit nga Spanja. Gazeta e Barcelonës Sport thotë se lojtari argj
Tre ish-drejtues të futbollit botëror, te cilët janë shpallur fajtorë nga drejtësia amerikane, janë pezulluar përjetë të martën nga të gjitha aktivite
Skuadra portugeze Porto ka kaluar në epërsi ndaj Besiktas. Golin e shënoi Felipe në minutën e 29-të. Rezultati aktual është Besiktas – Porto 0-1
Jo vetëm një portier i talentuar që po shkëlqen në Serinë A me skuadrën e Lacios, por Thomas Strakosha është dhe një shembull jashtë fushës së blertë.
Në Londër do të shfaqet për herë të parë dokumentari ‘Triumph’, dedikuar asaj çfarë ndodhi dhe çfarë solli ndeshja Serbi-Shqipëri, e 14 tetorit 2014.
Dëshira ime që është që Ronaldo të vijë te Beshiktashi". Pepe i kërkon Cristiano Ronaldos të nënshkruajë për Besiktasin. Kjo është kërkesa e “çmen
Giorgio Chiellini pret rezultat pozitiv ndaj Barcelonës. Mbrojtësi i Juves thotë që objektivi i skuadrës së tij është kualifikimi nga grupi, përcje
Real Madridi nuk po kalon një formë të mirë në këtë fillim të sezonit në La Ligas. Futbollisti i skuadrës, Marco Asensio ka paralajmëruar trajnerin
Në mes qarkullimeve te thashethemeve ne lidhje me interesimin e Paris Saint-Germain për të emëruar si trajner Jose Mourinhon, Manchester United thuhe
Barcelona është aktive në transferimin e futbollistëve. Klubi katalunas po mendon për Mesut Ozil. Sipas mediave spanjolle, Barca tani ka bërë ga
Lionel Messi ka një vit që nuk ka arritur të shënojë gol në kur skuadra e tij ka luajtur si mysafir në Ligën e Kampionëve. Argjentinasi për herë të
Napoli pret Juventusin në San Paolo më 1 dhjetor në derbin e madh në Serie A. Të mërkurën nga ora 14:00, do të fillojë shitja e biletave për ndeshjen
Daniele Massaro beson se ylli i Interit, Mauro Icardi do të transferohet në Real Madrid. Ish sulmuesi i Milanit, Daniele Massaro beson se ylli i In
NBA ka hyrë në fazën interesante të fundvitit, ku sezoni është nxehur mjaft shumë dhe ekipet po tregojnë performanca të shkëlqyera. Kundërsulmet në
Real Madrid është i gatshëm të arrijë marrëveshje në vlerë 30 milionë euro për sulmuesin e Arsenalit, Alexis Sanchez, në afatin kalimtar ta janarit.
Jurgen Klopp ka ftuar yllin e ekipit, Philippe Coutinho të mos transferohet te Barcelona. Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka ftuar yllin e ek
Antoine Griezmann nuk do të largohet nga Atletico Madrid gjatë afatit kalimtar të janarit. Një deklaratë e tij e bërë ditë më parë, ka sjellë shumë
Kosova ka filluar përgatitjet për ndeshjet e kualifikimeve për Kupën e Botës “Kina 2019”. Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll të hënën ka zhvillu
Ish-sulmuesi egjiptian i Romës, Totenhemit, Ajaksit, Mido, në një postim në llogarinë e tij në “Tëitter” ka shkruar lajmin se Muhamed Salah mund të tr
1 73 74 75 76 77 86 1500 / 1706 POSTS