Category: sport

1 79 80 81 82 83 93 1620 / 1859 POSTS
Edhe pse gjithçka është vendosur në këtë sezon të Formula 1, dy pilotët e Mercedes nuk kanë toleruar aspak as në provat e zyrtare të Çmimit të Madh të
KB Lipjani nuk është treguar i mëshirshëm në lojën që e zhvilloi si vendas ndaj KB Dritës duke fituar me rezultat të lartë prej 109-67, njofton Ulpian
Real Madridi do të tentoi të rigjejë formën në La Liga që nga ndeshja e nesërme ndaj Malagas. Zinedine Zidane ka marrë dy lajme të mira, por ka edh
Kosova ishte e barabartë në pjesën e parë, por në të dytën u dorëzua. Kosova e ka zhvilluar ndeshjen e parë për eliminatoret për Kampionatin Botëro
Lewis Hamilton i përgjigjet Vettelit në sesionin e dytë të provave të lira, duke vendosur kohën më të mirë. Britaniku e ndali kronometrin në kohën 1 m
Futbolli është një prej sporteve që kryesisht varet nga shkathtësia apo talenti që lojtarët kanë me këmbët e tyre. Por nuk janë të pakta rastet që at
Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka folur në një intervistë për “syri.net”, ku është shprehur se dëshiron me patjetër kualifikimin
Ka përfunduar pjesa e parë e përballjes Kosovë – Lituani. Pjesa e parë e ndeshjes së vlefshme për kualifikimet për botërorin e Rusisë, ka përfundua
“E premtja e Zezë” edhe në futboll.Kanë mbetur vetëm 38 ditë deri në ditën që një pjesë e lojtarëve të jenë të lirë të lidhin kontrata me skuadra të r
Shkodran Mustafi i kishte thënë “PO” Interit. Por, mbrojtësi i Arsenalit, mund të rikthehet si objektiv i “Nerazzurrëve” për vitin 2018. “Gazzet
Real Madrid kërkon një përforcim të ri nga Milan. Diario Gol raporton se klubi i madh spanjoll ka shfaqur interesim për transferimin e kapitenit të
Robinho ka reaguar për herë tyë parë pas vendimit të gjykatës italiane për ta dënuar me 9 vite burg për përdhunimin në grup të një vajze shqiptare në
Barcelona ka një frikë në lidhje me transferimin e mesfushorit gjerman, Mesut Ozil nga skuadra e Arsenalit. Barcelona ka shfaqur interesim për tran
Skënderbeu ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Dynamo Kiev. Skuadra shqiptare, ka mposhtur 3:2 Dynamo Kiev në ‘Elbasan Arena’, në ndeshjen e xhir
Milani ka fituar me rezultat të thellë 5-1 ndaj Austria Viennas, fitore kjo që ia siguron kualifikimin tutje në Ligën e Evropës. Rossonerët kanë si
Skënderbeu dhe Dinamo Kiev po barazojnë 1:1 në “Elbasan Arena”. Dinamo Kiev ka kaluar e para në epërsi ndaj Skënderbeut në “Elbasan Arena” me golin e
Thibaut Courtois mund të largohet nga Chelsea. Ai po kërkohet me çdo kusht nga Real Madridi. Kësisoj, duke e shfrytëzuar këtë ofertë të madhe, b
Milan rrezikon të përjashtohet nga garat evropiane. Skuadra rossonere, mund të mbesë jashtë garave evropiane, shkaku i mos respektimit të fair play
Urim Statovci ka shënuar gol të jashtëzakonshëm nga goditja e dënimit, për fitoren 9:0 të KF Arbërisë ndaj Kastriotit, njofton Ulpianapress.
Eduardo Berizzo është diagnostikuar me kancer dhe lajmin e hidhur ua ka thënë lojtarëve të Sevillas pas përfundimit të pjesës së parë, në të cilin po
1 79 80 81 82 83 93 1620 / 1859 POSTS