Category: sport

1 80 81 82 83 84 86 1640 / 1713 POSTS
Vitin e kaluar, krahët kanë pasur peshë të madhe në lojën sulmuese të Real Madridit. Carvajal dhe Marcelo participuan në 30 gola. Por, këtë vit ata e
Manchester United – Inter, dy skuadra që mund të bëjnë biznes në afatin kalimtar të janarit.Është sulmuesi Anthony Martial që mund të largohet nga Man
Drejtori gjeneral i Milanit, Marco Fassone këmbëngul se klubi italian po shkon në drejtimin e duhur, teksa shton që klubi ka marrë më shumë se ç’prite
Shteti Islamik (ISIS) ka bërë një tjetër kërcënim, pas fotos së publikuar me Leo Messin dhe Neymarin. ISIS kërcënon se do të kryej sulme terroriste n
Mauro Icardi ka siguruar tifozët e Interit se ai gjithmonë ka qenë i angazhuar që të bëjë më të mirën për klubin italian. Sulmuesi argjentinas ësht
Sulmuesi i Chelseat, Alvaro Morata, ka thënë se asnjëherë nuk do të largohej nga Juventusit dhe se i vjen keq që kishte pranuar rikthimin te Real Madr
Anthony Joshua fitoi ndaj Carlos Takam dhe me këtë rast mbrojti titujt IBF dhe WBA në Cardiff. Në rast se Joshua dëshiron titullin WBC atëherë duhe
KF Arbëria nepërjet profilit të tyre Facebook bënë me dije që afaristi i suksesshëm Jahir Krasniqi i njohur si ( Jahir Baba) ka vendosur t’i motivojë
Girona befasoi Real Madridin duke fituar me rezultat 2-1 në La Liga. Golin e parë për vendasit e shënoi Cristhian Stuani, një emër i njohur në futb
Si të mos mjaftonte humbja poshtëruese në fushën e Gironas, problemet tek shtëpia e Realit duket se nuk mbarojnë. Mediat iberike kanë kapur një mom
Edhe pse pësuan një humbje të papritur në udhëtim te Girona, Cristiano Ronaldo ka lënë pas dëshpërimin pas humbjes, duke uruar lojtarët e skuadrës ven
Real Madridi është shokuar nga Girona në xhiron e dhjetë të La Ligës. Kampioni u mposht 2 me 1 edhe pse ishte i pari që udhëhoqi. Isco realizoi
Ka nisur ashtu siç nuk mund të pritej kurrë gara për Çmimin e Madh të Meksikës, me dy pretendetët Vettel dhe Hamilton që pa mbaruar xhiroja e parë e k
UEFA ka dënuar ekipin e Skënderbeut për takimin e luajtur në Europa League kundër Partizanit të Beogradit në “Elbasan Arena”. Në takimin e zhvillua
Vala Superliga vjen sot me katër ndeshje, ku secila do të jetë më interesante se tjetra. Në Mitrovicë, Trepça ’89 pret skuadrën e Lirisë. Lideri
Anthony Joshua ka mbrojtur me sukses dy titujt, IBF dhe WBA për peshat e rënda pasi ka mposhtur Carlos Takam me nokaut teknik në raundin e dhjetë.
Anthony Joshua ka mbrojtur me suksesin titullin e botës në peshat e rënda në boks. Britaniku 28 vjeçar, që pas meçit me Wladimir Klitschko, ka mbrojt
Lajmet e fundit se stadiumi shtetëror i Kosovës nuk do të ndërtohet në Bërnicë, por diku në Drenas, i ka komentuar, përmes llogarisë së tij në Faceboo
icenzo Montella është deklaruar pas humbjes së Milanit në shtëpi nga Juventusi.‘Rossonerët’ në ‘San Siro’, janë mundur 0-2 nga Juventusi në kuadër të
Anthony Joshua përballet me afrikanin Carlos Takam, në luftën e parë për mbrojtjen e titullit të kampionit në kategorinë super të rëndë – versionet IB
1 80 81 82 83 84 86 1640 / 1713 POSTS