Category: sport

1 81 82 83 84 85 86 1660 / 1706 POSTS
Milan-Juventus është supersfida e Seria A, që mezi pritet nga opinioni futbolldashës mbarëbotëror, jo vetëm në Itali. Kjo ndeshje do të luhet sonte, n
Cristiano Ronaldo ka qenë LIVE në Instagram gjatë ditës së djeshme kur dha lajmin për emrin e vajzës që po pret së bashku me të dashurën e tij, Georgi
Cristiano Ronaldo nuk ka statistikë pozitive në ballafaqimet e para në një stadium të ri. Cristiano Ronaldo do të luajë për herë të parë në stadium
Juup Heynckes është befasuar në stërvitjen e sotme të Bayernit. Gruaja e tij, Susi ka bërë 600 kilometra për t'i sjellur qenin e tij, Benin. Qeni i
Sigal Prishtina ka shkuar në epërsi prej 11 pikëve (30-41) në pushimin e pjesës së parë ndaj ukrainasve të Khimik. Ndeshja mes Khimik dhe Sigal Pri
Ajo është një femër e bukur, që si shumë të tjera “çmendin” rrjetet sociale si Instagrami me fotot e publikuara. Por, ndryshe nga të tjerat, nuk ësht
Harry Kane do ta humbasë ndeshjen e së shtunës (13:30), që skuadra e tij, Tottenham, do të luajë kundër Manchester United në “Old Trafford”. Ky ësh
Kampioni nga Serie A ka bër gati ofertë të re për transferimin e mesfushorit të Liverpoolit, Emre Can. Juventus ka vendosur të tentojë blerjen e me
Alexis Sanchez nuk dëshiron të nënshkruajë kontratë të re në Arsenal dhe do të largohet nga klubi në janar. Arsenal do të kërkojë së paku 30 milion
Chievo-Milan nuk ishte një ndeshje që i dhuroi thjesht 3 pikë në kampionat “djallit” kuqezi, por i fut kuqezinjtë në krye të rekordeve sezonale. Si
Ashtu si në çdo sport, një pikë është jetik për ecurinë e lojës, por një lojtare e volejbollit e ka çuar në jë tjetër nivel “çmendurinë” që mund të bë
Pas shumë thashethemeve të verës, duket se Inter do të rikthehet sërish kah Shkodran Mustafi. Skuadra nga ‘San Siro’, do të tentojë të bind Arsenal
Real Madridi më në fund ka gjetur golin e parë në ndeshjen e tyre në udhëtim ndaj skuadrës nga ligat inferiore spanjolle, Fuenlabradas. Është mesfu
Një episod i çuditshëm ka ndodhur dje, gjatë gjysmë finales së Kupës Libertadores në Amerikën e Jugut, mes Barcelonës nga Ekuadori dhe Gremios nga Bra
Përfaqësuesja e Kosovës në futboll mbylli në vendin e fundit edicionin e parë zyrtar të eliminatoreve dhe tani është vënë në kërkim të një trajneri pë
Fuenlabrada dhe Real Madridi kanë bërë publike tashmë formacionet zyrtare për takimin mes vete në Kupën e Mbretit. Mbretërit janë mysafirë të skuad
Cristiano Ronaldo i ka bërë nderimet një fansi tepër të ri, i cili mbeti viktimë e tërmetit të fuqishëm që goditi Mexico Cityn muajin e kaluar, duke f
Ka shumë arsye që një futbollist mund ta shtyjnë që të largohet nga futbolli. Lëndimet, pleqëria, dëshira për të kaluar më shumë kohë me familje, j
KF Ulpiana e ka vazhduar serinë e mrekullueshme, duke e mposhtur Drenocin në udhëtim, 0-2, njofton Ulpianapress. Dardan Hashani e kaloi në epërsi e
Legjenda e Milanit, Franco Baresi, e ka bërë një gafë qesharake në Twitter. Franco Baresi ka quajtur homoseksualë futbollistët e Milanit pas fitore
1 81 82 83 84 85 86 1660 / 1706 POSTS