Category: sport

1 84 85 86 87 88 91 1720 / 1812 POSTS
Tottenham është duke fituar 3:0 ndaj Real Madridit në Wembley, me golin e shënuar nga Christian Eriksen pas një kundërsulmi të suksesshem.
Manchester City e ka përmbysur epërsinë e Napolit para tifozëve në San Paolo. Nikoqirët shënuan të parët në fraksionin e parë me anë të Lorenzo Ins
KF Ulpiana ka bërë lojë fantastike në triumfin prej 3-2 kundër Dukagjinit në Digitalb Kupën e Kosovës, njofton Ulpianapress. Paraqitja e lipjanasëv
Ulpiana-Dukagjini 3:2 (1:0). Stadiumi: Sami Kelmendi në Lipjan. Golashënues: E. Ademi 20’, A.Gashi 52’, 56- V.Ndrecaj 64’, Elezaj 80’. Me lojën e
Mishel Donald, kapiteni i Crvena Zvezdës me prejardhje nga Surinami dhe me nënshtetësi holandeze ka hedhur “shashkën” e parë, në prag të duelit të nxe
La Liga kërkon përjashtimin e Paris Saint-Germain nga Liga e Kampionëve. Paris Saint-Germain mund të përjashtohet nga Liga e Kampionëve. Kre
Bashkë me ekipin, në delegacionin prej rreth 50 personash, udhëtuan drejt Beogradit dhe 7 policë privatë dhe dy efektivë të policisë së shtetit. Tr
Valon Behrami dhe Xherdan Shaqiri të gatshëm për ta ndihmuar Kosovën. Pas largimit të Albert Bunjakit, Kosova është duke kërkuar një trajner. Dhe e
Barcelona dhe Juventusi kanë befasuar sonte. Katalunasit luajtën pa gola ndaj Olympiacosit. Ndërkohë, Juventusi barazoi me Sportingun në udh
PSG dhe Bayern Munchen kanë shënuar fitoret e radhës. PSG deklasoi Anderlechtin, 5:0. Golat për francezët i realizuan Marco Verratti, Neymar d
Manchester Unitedi është treguar bindës në fitoren prej 2-0 kundër Benficas në Old Trafford, në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës grupore të Ligës
Paris Saint Germaini nuk ndalet ndaj Anderlechtit. Kurzawa ka gjetur golin e radhës, përcjellë “Lajmi.net”. PSG po fiton me rezultat të thel
Roma po avancon me rezultat 1:0 ndaj Chelseas në kuadër të Ligës së Kampionëve. Golin për romakët e shënoi El Shaaraëy në minutën e parë. Pë
Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Roma – Chelsea Roma dhe Chelsea kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre të vlef
Manchester United pret Benfican në "Old Trafford". Më poshtë i keni formacionet zyrtare. Man Utd: De Gea, Bailly, Mata, Lukaku, Martial, Sma
Në ditën kur festohet Halloween, çdo kush e ka mendjen se si të maskohet që bëhet sa më shumë i frikshëm. Por disa persona nuk kanë nevojë për
Anthony Joshua në vitin 2018 do të ketë sfidat e ardhshme më të vështira të karrierës, që prej përballjes me Wladimir Klitschkon. Dhe, dueli më i a
Luke Shaw do të huazohet te një skuadër e re në janar. Luke Shaw do të largohet nga Manchester United gjatë afatit kalimtar të janarit. Mbro
Sergio Ramos beson se Real Madrid ende ka mundësi të luftojë për kreun e tabelës edhe pse ka aktualisht 8 pikë më pak se Barcelona. Sergio Ramos nu
Vitin e kaluar, krahët kanë pasur peshë të madhe në lojën sulmuese të Real Madridit. Carvajal dhe Marcelo participuan në 30 gola. Por, këtë vit ata e
1 84 85 86 87 88 91 1720 / 1812 POSTS