Category: sport

1 85 86 87 88 89 93 1740 / 1849 POSTS
Mediat serbe janë duke i bërë jehohë sot ndeshjes së mbrëmshme mes Partizanit të Beogradit dhe Skënderbeut, gjatë të cilës serbët lëshuan kore raciste
Shpat Zeka do duhej të ishte pjesë e grupit të xhudistëve kosovarë që do të jashtë vendit për të marrë pjesë në gara ndërkombëtare këtë fundjavë. Por,
Mbetja jashtë Ligës së Kampionëve e Arsenalit, kishte bërë që edhe vetë futbollisti të ishte i pavendosur për të ardhmen e tij. Kanë kaluar dy muaj
Trajneri portugez, Jose Mourinho ka qenë i akuzuar për evazion fiskal. Mourinho u paraqit në një gjykatë në Puezelo në perëndim të Madridit, për të
Futbollisti shqiptar Adnan Januzaj është ftuar nga kombëtarja e Belgjikës për dy miqësoret e radhës ndaj Meksikës dhe Japonisë. Lajmin e ka bërë të
Pas barazimit pa gola në Ligën e Kampionëve, Barcelona rikthehet të luajë në La Liga. Skuadra katalane në ‘Camp Nou’ në kuadër të xhiros së 11-të,
14 tetor 2014 është datë historike. Në këtë datë, u zhvillua loja futbollistike mes Shqipërisë dhe Serbisë, e cila më pas u shoqërua me ndërprerje pas
Oscar Ustari, portier i Atlasit në kampionatin meksikan të futbollit, ka pësuar një dëmtim shumë të rëndë në gjurin e majtë gjatë ndeshjes kundër Tigr
Ronaldo nuk do të rikthehet në futboll si trajner. Ronaldo nuk planifikon të rikthehet në futboll si trajner. “Fenomeni” ka thënë se nuk ka në p
Promotori i kampionit të kategorisë së rëndë, Anthony Joshua, ka thënë se një duel unifikues mund të ndodhë qysh në verën e ardhshme. Kampioni WBC
Pas përfundimit të ndeshjes, trajneri i skuadrës serbe Djukiç u shfaq i lumtur me rezultatin në favor të Partizanit të Beogradit, por nuk harroi të la
Në intervistën pas ndeshjes me Partizanin e Beogradit, trajneri Ilir Daja u shpreh se kundërshtari fitoi prej episodeve, dhe ndoshta skuadra e tij mun
Ndeshja e sontme ndërmjet Partizait të Beogradit dhe Skënderbeut do të ketë një interesim të madh, për shkak të kaluarës së dy vendeve Njërën n
Sonte në Beograd korçarët e Skënderbeut do të përballen me Partizanin e Beogradit. Ndeshja e parë në Elbasan përfundoi në barazim dhe pa incidente në
Futbolli shqiptar po përjeton një situatë sa tragjike aq edhe komike, edhe pse jemi në vitin 2017 dhe nuk mund të ketë krahasime me kampionatet e tjer
Skuadra e Skënderbeut ka vendosur që sonte të luaj me fanellat bardh e kuq kundër Partizanit të Beogradit në kuadër të Europa Leagues KF Skënderbeu
Conor McGregor thotë se ka përfituar rreth 130 milionë dollarë nga dueli me Floyd Mayweather dhe e ka sfiduar rivalin e tij për një rimeç. Edhe pse
Tottenham është duke fituar 3:0 ndaj Real Madridit në Wembley, me golin e shënuar nga Christian Eriksen pas një kundërsulmi të suksesshem.
Manchester City e ka përmbysur epërsinë e Napolit para tifozëve në San Paolo. Nikoqirët shënuan të parët në fraksionin e parë me anë të Lorenzo Ins
KF Ulpiana ka bërë lojë fantastike në triumfin prej 3-2 kundër Dukagjinit në Digitalb Kupën e Kosovës, njofton Ulpianapress. Paraqitja e lipjanasëv
1 85 86 87 88 89 93 1740 / 1849 POSTS