Category: sport

1 90 91 92 93 1840 / 1850 POSTS
Mesfushori gjerman, Mesut Ozil iu ka thënë shokëve të tij të Arsenalit se ai do të nënshkruajë për rivalët e urryer të Manchester Unitedit, raporton T
Mbetën me një lojtar më pak në ndeshjen e një nate më parë ndaj Olympiacos-it në Champions, pas daljes me kartonin e kuq të Pique, megjithatë Barcelon
Arsyeja është e thjeshtë, ai luan me Qarabag, skuadër që sfidoi mbrëmë Atletico Madrid. Kanë kaluar më shumë se tre vite që nga nata e paharrueshme
Këtë të enjte në “Elbasan Arena”, Skënderbeu do të përballet me një prej rivalëve më të vështirë të grupit në Europa League, e kjo jo vetëm në planin
Barazim në kryendeshjen e mbrëmjes në Ligën e Kampionëve në “Santiago Bernabeu”. Real Madridi dhe Tottenhami kanë barazuar 1:1. Anglezët kaluan
Trajneri i Chelseat, Antonio Conte ka konfirmuar se sulmuesi spanjoll, Alvaro Morata është i gatshëm për sfidën e së mërkurës në Ligën e Kampionëve nd
Marcelo akuzohet se i është shmangur tatimit për rreth gjysmë milioni euro. Marcelo ka marrë një lajm të keq para ndeshjes mes Real Madridit dhe Tott
Kapiteni i KF Ulpianës , Xhafer Kaleshi, ka shënuar gol të bukur në Lipjan. Ai në ndeshjen që përfundoi 2:4 mes Kastriotit dhe KF Ulpianës, nga gju
Sot në selinë e FFK-së në praninë e Komisionit të Garave është bërë tërheqja e shortit për rrethin e parë të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll, në
Milani nuk po arrin më që të fitojë, tre humbje radhazi nuk vinin prej muajit shkurt, e pavarësisht se luftoi, u dorëzua edhe në ndeshjen më të rëndës
Futbolli indonezian në zi për ndarjen nga jeta të portierit të Persela Lamongan, Choirul Huda, pas një përplasjeje të dhunshme në takimin me Semen Pad
Ardhja e Neymar ka prishur rahatinë e Edinson Cavanit te PSG. Uruguaiani dëshiron që verën e ardhshme të provojë një aventurë të re, në kampionatin
Humbja ndaj Lazios e vuri edhe atë në këndin e të pandehurve. Massimiliano Allegri është kritikuar për lojën e Juves në fushë, por edhe për disa zgjed
KF Arbëria ka mposhtur KF Sharrin, 4-2 në takimin e zhvilluar në Lipjan. Gjatë tërë takimit Arbëria ishte dominues në fushën e gjelbër, ku serinë e
Në ndeshjen e Ligës së Dytë, Ulpiana ka mposhtur me lehtësi Kastriotit, me rezultat 2-4, transmeton Ulpianapress. Në takimin e zhvilluar në Lipjan,
Arbëria mposhti ekipin e Sharrit këtë vikend me rezultat 4:2, por ky nuk ishte lajmi i ndeshjes. Mikëpritja e skuadrës vendase u bëri përshtypje
Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka thënë se në të ardhmen do të largohet nga Old Trafford, edhe pse klubi tash po i ofron kontratë të re.
Ish-trajneri i Liverpoolit, Gerard Houllier, ka zbuluar se ai ka bllokuar transferimin e yllit të Real Madridit, Cristiano Ronaldo. Houllier, i cil
Sulmuesi shqiptar, Albian Ajeti ka realizuar golin e parë me skuadrën e Bazelit menjëherë pas rikthimit te kampionët e Zvicrës. 20-vjeçari i cili n
Napoli është duke kaluar në një formë të jashtëzakonshme në Serie A. Dhe këtë e tregon edhe fitorja e sotme në udhëtim te Roma. Golin e vetëm në
1 90 91 92 93 1840 / 1850 POSTS