Category: ulpiana +

1 2 3 4 8 40 / 145 POSTS
Thonë se dashuria kalon nga stomaku. Nuk e dimë nëse ju ka ndodhur edhe juve, por amerikanët kanë bërë një studim të fundit me 2000 të rinj të cilë
Zemërgjerësia dhe dashamirësia mund të shpëtojnë martesën ose lidhjen tuaj. Edhe studimet na tregojnë që çdo ditë kemi nevojë për një dozë zemërgje
Udhëtimet me avion jo gjithmonë janë komode, e aq më pak nëse ato zgjasin për disa orë. Të gjendur në këto rrethana shumë udhëtarë bëjnë edhe gjest
Qentë janë kafshë të pabesueshme. Ata janë me të vërtetë miqtë më të mirë të njerëzve, miqësi kjo që është kultivuar përgjatë shekujve. Raca të ndrys
Në vitin e largët 1963, vetëm 153 persona kishin arritur të kapnin moshën 100 vjeçare në Japoni, por kur jemi në vitin 2018 në këtë shtet tashmë janë
Një dekadë pas krizës globale financiare, bota përballet me një të papritur tjetër, paralajmërojnë ekonomistët. Sulmi do të jetë më i madh se në vi
Nuk ka ndjekës të ekranit, që nuk e ka parë qoftë edhe një herë të vetme filmat e Harry Potter, një prej prodhimeve më të suksesshme në historinë e ki
Ky është momenti i pabesueshëm kur një aeroplan hyn pothuajse brenda Uraganit Florence. Videoja u lëshua nga Divizioni Kërkimor i Uraganeve të mart
Një rrahje masive që ka ndodhur në Londër ka shokuar qytetarët e Britanisë së Madhe, ku afro 70 të rinj nuk hezituan të grushtohen, shqelmohen dhe të
Afro 3.000 njerëz humbën jetën kur avionë të marrë peng nga terroristët devijuan itineraret dhe u përplasën me kullat binjake tregtare, Pentagonin dhe
Ky është momenti tronditës kur një polic në Arizona të SHBA-së godet një grua të paarmatosur në fytyrë, para se ta tërheqë atë zvarrë disa herë nëpër
Më qejflinjtë lyejnë me graso e naftë trupat e tyre teksa marrin pjesë në festivalin vjetor të Cascamorras së Bazës, në Spanjën jugore. Festivali fry
Epo të presësh dy minuta që semafori të bëhet jeshil edhe të soset durimi, dhe kjo ndodh në një provincë të Kinës. Shoferi i paduruar është arrestu
Në një video të rrallë shihet se kryetari i tanishëm i Drenasit, Ramiz Lladrovci, dikur kishte një profesion tjetër. Gjatë kohës kur Hashim Thaçi i
Kemi parë shumë video të veturave në internet, por si kjo s’besojmë që keni parë ndonjëherë. Një video e një veture të tipit Mercedes, është bërë vir
Shumë profesione janë nga më të kërkuarat, pa qenë nevoja për mbarimin e Universitetit: Nga drejtuesi i fermës, te kontrolli i fluturimit. Për disa
Festivali më i madh i hurmave të Arabisë në botë hapi dyert në qytetin e Buraidah-së, eventi më i rëndësishëm ky i kushtuar frutit të ëmbël në ngjyrë
Një përleshje serioze shpërtheu në një fluturim të easyJet në Ibiza pasi dyshohet se një grua e dehur filloi të bënte kërcime provokues dhe tregoi gji
Dy gra që kishin hipur në shkallët elektrike janë lënduar, kur valixhja e njërës prej tyre u rrokullis shkallëve duke i goditur dhe përplasur në tokë.
Një foshnje 10-muajsh është mbytur me një kafshatë mollë. Pavarësisht përpjekjeve të nënës së vogëlushit, ajo nuk ka mundur ta shpëtojë të voglin e sa
1 2 3 4 8 40 / 145 POSTS