Category: ulpiana +

1 2 3 4 5 7 60 / 123 POSTS
Postimi i një babai u bë viral në internet, pasi doli në rrugë me një tabelë “dajak falas” për prindërit që kanë fëmijë që sillen keq. Që t’i sig
Azem Bejtë Galica ka lindur më 10 dhjetor 1889 dhe ka rënë më 26 korrik të vitit 1924. Azem Bejta ishte luftëtar i shquar për çlirim e bashkim komb
U përpoq një vit më parë por nuk pati sukses të përfundonte sfidën me veten, por Yane Petkov, një instruktor noti nga Bullgaria, nuk u dorëzua. M
Autoritetet spanjolle kanë paralajmëruar popullin që të mos bëhen pjesë e “In My Feeling” (Në ndjenjat e mia), një garë virale që po zhvillohet me të
Një burrë në prag divorci me bashkëshorten ka qëlluar me shotgun familjarët në shtëpinë e prindërve të së shoqes duke lënë të vdekur 5 persona dhe 4 t
Një imam 41 vjeç, i martuar me dy gra dhe baba i 6 fëmijëve, është në pritje për t’u martuar me një të mitur myslimane tajlandeze, 11 vjeçe, të cilën
Gjithnjë e më shumë gjokse pulash tani kanë disa vija të bardha. Mishi i pulës është i parapëlqyer nga shumë persona, pasi është një burim i njohur i
Nuk ka shumë prej nesh që ecin nëpër rrugë pa bërë ndonjë lloj gjykimi për të huajtë; shpesh pa ndaluar të marrin në konsideratë pse. Babai Brent Geh
Kjo video shfaq ribashkimin prekës të ushtarit amerikan me qenin që shërbeu në ushtri gjatë kohës kur ai ishte ushtar. Videoja e publikuar në faqen
Pamje të çuditshme vijnë nga Aeroporti i Ataturkut në Stamboll. Një turiste, e cila raportohet se ishte nën efektin e alkoolit, është zhveshur nudo të
'Louis Vuitton' është një ndër markat më të shtrenjta dhe më të shitura në botë. Marka, prodhon veshmbathje të ndryshme të cilat përveç kualitetit,
Lexo shenjën tënde... Dashi Gjatë kësaj dite Hëna dhe Saturni janë në kundërshtim me shenjën tuaj dhe mund të ulin besimin që keni në vetvete. Mos
Shumë shpesh e keni dëgjuar frazën “kurrë nuk është vonë për t’i realizuar ëndrrat tuaja”. Ka të tillë që këtë fjali e shohin si bezdi, sepse nuk d
Foto të rralla tregojnë jetën e një fisi të izoluar nga pjesa tjetër e botës për më shumë se 55000 vjet. Në ditët e sotme kanë mbijetuar vetëm 400
Është kapur në Australi një krokodil i ujërave të kripura me gjatësi pothuajse 5 metra dhe peshë 600 kilogramë. Departamenti i Turizmit bëri të ditur
Të fshehur në motor, të paketuar si paketa mbi njëri tjetrin në kamion dhe madje të futur në karrige të veturës; këto janë fotografitë që tregojnë mën
Miqtë gjithmonë mund t’i zgjidhni, mirëpo anëtarët e familjes nuk është e mundshme, prandaj edhe situata tensionuese ndërmjet nuses dhe vjehrrës pothu
Ato njihen si “sicarias”, ose vrasëse me pagesë. Në jetën e përditëshme të gjithë e dinë që janë shtëpiake të zakonshme, por në të vërtetë ato pagu
Vrasja e Tupac Amaru Shakur është pranë zgjidhjes pasi një i dyshuar pranoi se ka marrë pjesë në vrasjen e tij, pas 22 vjetësh. Reperi i famshëm u qël
Rusia ka 43 milionë hektarë tokë të punueshme që nuk përdoren. Presidenti Vladimir Putin ka vendosur që toka t’i jepet falas qytetarëve rusë, por edhe
1 2 3 4 5 7 60 / 123 POSTS