Category: ulpiana +

1 2 3 4 5 6 11 80 / 204 POSTS
Ai quhet Ivan Sukhov, 34 vjeç, dhe jeton bashkë me 3 gratë e tij në Vladimir të Rusisë. Ligji në Rusi nuk e lejon martesën me më shumë se një partn
Presidenti i Finlandës, Sauli Niinistö, këto kishte marrë pjesë në panairin e librit që ishte organizuar në qytetin finlandez Turku, ku me ç’rast kish
Sigurisht lindja e binjakëve merr vëmendje gjithmonë, aq më tepër kur numri i tyre e kalon dyshen. E padyshim, kureshtje zgjon edhe qyteti që mësoh
Nëse “Titaniku” ishte një anije që konsiderohej e pambytshme, “Titanik II” është një ide e parezistueshme. Gjashtë vite pasi manjati australian i m
Me projektin e saj modern, 15 restorante të vlerësuara me çmimin “Michelin” dhe një kulturë shumë ekologjike, nuk është aspak surprizë fakti që kryeqy
Aeroporti i ri në Stamboll, faza e parë e të cilit më 29 tetor do të hapet nga Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, përmban karakteristika të s
Norvegjia sot i dha lamtumirën Joachim Ronnenberg, një udhëheqës i ekipit i cili me sukses ka sabotuar fabrikën naziste për prodhimin e ujit të rëndë
Brenda një orë, xhekpoti i llotarisë amerikane “Mega Million” është rritur nga 868 në një rekord prej 900 milionë dollarë. Zyrtarët e lotarisë than
A do të jetë Wendy nuse fatkeqe e lënë para altarit…? Në kurorëzim të gjithë pritet që të posamartuarit të thonë se e pranojnë martesën. Por, kjo n
Fituesja e çmimit Nobel, Nadia Murad, përshkruan udhëtimin e tmerrshëm nga skllave seksi e ISIS në aktiviste për të drejtat e njeriut. Tregu i skll
Nga familja e miqtë dhe deri te të huajt në tramvaj e te personalitetet nga ekranet e vogla, njerëzit njohin 5000 mijë veta, kanë publikuar shkencëtar
Prej pak ditësh ka filluar është hapur aplikimi për lotarinë amerikane, formulari i të cilit plotësohet çdo vit nga qindra mijëra shqiptarë.Gjatë ditë
Një djalosh me fat ka fituar një shumë rekord prej 162 milionë euro në lotarinë zvicerane. Ky është një rekord i ri i Zvcirës në lojërat e fati “Eu
Në Kosovë ekzistojnë shumë vende të bukura ku mund të viziohen me familje e të kalohen momente të bukura. Secili prej tyre ka pamjen e vetë të veça
Një kompani në Zelandën e Re, që kreu testimin e javës së punës katërditore, ka deklaruar se ishte një sukses dhe se do ta adoptojë këtë agjendë të re
Një fshat i vogël malor, i mbuluar nga gjelbërimi, ka ndërtesa që kanë mbetur të paprekura për shekuj të tërë, por rrezikonte të kthehej në fshat-fant
Më 26 shtator, në Ditën Botërore të Kontraceptimit, “Unternehmen Gedeon Richter” ka dhënë një analizë globale të kontracepsionit. Sipas kësaj anali
Nga vuajtjet e një fëmijë në Afrikë, tek vajtimi i një nëne në Turqi, nga vetëdjegja e një murgu budist në Tibet, nga dora e një bebeje ende të palind
Gjithkujt i ndodh kur niset në fluturim të shohë pamjen mahnitëse kur avioni ngrihet në qiell. Por një aeroport duket se ka menduar vërtetë për këtë.
Thonë se dashuria kalon nga stomaku. Nuk e dimë nëse ju ka ndodhur edhe juve, por amerikanët kanë bërë një studim të fundit me 2000 të rinj të cilë
1 2 3 4 5 6 11 80 / 204 POSTS