Category: ulpiana +

1 5 6 7 8 9 10 140 / 189 POSTS
Është kapur në Australi një krokodil i ujërave të kripura me gjatësi pothuajse 5 metra dhe peshë 600 kilogramë. Departamenti i Turizmit bëri të ditur
Të fshehur në motor, të paketuar si paketa mbi njëri tjetrin në kamion dhe madje të futur në karrige të veturës; këto janë fotografitë që tregojnë mën
Miqtë gjithmonë mund t’i zgjidhni, mirëpo anëtarët e familjes nuk është e mundshme, prandaj edhe situata tensionuese ndërmjet nuses dhe vjehrrës pothu
Ato njihen si “sicarias”, ose vrasëse me pagesë. Në jetën e përditëshme të gjithë e dinë që janë shtëpiake të zakonshme, por në të vërtetë ato pagu
Vrasja e Tupac Amaru Shakur është pranë zgjidhjes pasi një i dyshuar pranoi se ka marrë pjesë në vrasjen e tij, pas 22 vjetësh. Reperi i famshëm u qël
Rusia ka 43 milionë hektarë tokë të punueshme që nuk përdoren. Presidenti Vladimir Putin ka vendosur që toka t’i jepet falas qytetarëve rusë, por edhe
Mikroçip nën lëkurë. Kjo është tendenca që po përhapet me shpejtësi në Suedi, duke zëvendësuar kështu kartën e kreditit, çelësin elektronik etj. Kë
Një në tre femra shohin filma pornografik së paku një herë në javë, ka gjetur studimi. Studimi është pjesë e një projekti nga fotografja Amanda de Ca
Vilma Dule po shkonte në punë atë mëngjes, kur papritmas poshtë pallatit të saj një i panjohur e sulmoi duke i hedhur acid në fytyrë. Ngjarja në fj
Pas përfundimit të shkollës fëmijët u gëzohen pushimeve. Por ata që jetojnë në fshat nuk kanë fatin e bashkëmoshatarëve të qytetit. Pjesa më e madhe e
Mendojeni një tradhtar dhe tregoni çfarë parafytyroni? Me siguri një mashkull të moshës mesatare, me një histori të lashtë të ndarjeve nga partneret.
Ka shumë operatorë të taksive me ngjyrë të verdhë në mbarë botën (disa me trashëgimi të përbashkët, disa pa). Kompania origjinale Yellow Cab, me seli
Nigerianët bëjnë shpesh gjëra të cuditshme dhe njerëzit janë mësuar me rrjedhën e tyre, por kjo gjë duket që kalon limitet. Azubuike, i cili humbi
Mbi 175 mijë persona në rajonin bask të Spanjës, formuan një zinxhir njerëzor 200 km të gjatë të dielën, duke kërkuar një referendum për pavarësinë.
“Mos hesht. Dhuna është krim”. Ky është apeli sensibilizues i vendosur në Policinë e Shtetit për çdo femër apo edhe mashkull që dhunohet në familje. K
Lule, muzikë dhe sendet e preferuara të së ndjerës… Me qindra persona dolën në rrugë këtë javë për të parë varrimin e një gjysheje shumë të dashur
Asnjë nga politikanët nuk ka më shumë fotografi lakuriq se sa një burrështetas. Ai është shefi i Kremlinit dhe njeriu më i fuqishëm i Rusisë.
Ezani është thirrja e myezinit që bëhet pesë në ditë për të ftuar besimtarët në lutje Besohet që ezani ka përfitime të shumta në shëndetin e njeriut
Një moment tronditës ka ndodhur në një autobus, teksa karikuesi i telefonit i ka shpërthyer një të riu. Ngjarja ka ndodhur në Kinë, ndërsa fatmirës
Ky është momenti rrëqethës kur një burrë i nervozuar shtyp me veturë gruan e tij, e cila ia bëri me dije se dëshiron të shkurorëzohet. Ngjarja e tm
1 5 6 7 8 9 10 140 / 189 POSTS