Category: ulpiana +

1 6 7 8 9 10 160 / 189 POSTS
Kuptimi që kishin dikur dhe përse nuk janë më pjesë e fjaloritNëse një të riu sot, do ta uronim me fjalët “t’u bëftë gjak e dhjamë”, do kuptojë se po
Çdo person që do të ndodhej para një luani do të vraponte të strehohej për të shpëtuar nga kafshët e egra. Por ky nuk është aspak ajo çfarë bën Ole
Rusia do të presë një fluks të madh tifozësh nga 14 qershori deri në 15 korrik, periudhë kur do të luhet Kampionati Botëror i Futbollit. Në 12 st
Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një zonë të Turqisë. Djali pasi u grind me babain ka gjetur një formë inike hakmarje. Ai ia ka vrarë babait 239
Gjermania është vënë në ‘alarm’, pasi dy luanë, dy tigra dhe një jaguar kanë arritur që të dalin duke u arratisur nga një kopsht zoologjik në Lünebach
Nga studimi i milionerëve dhe jo-milionerëve, eksperti i pasurisë Tom Corley thotë se janë katër zakone të përditshme që i dallojnë njerëzit e pasur n
Kjo fotografi është e familjes Fusha nga Podujeva. Në ketë foto është Zymer Fusha vozitësi i makinës, në krahun e djathte te Zymerit përpara është
Me një pushkë automatike të hedhur pas krahëve, taka të larta dhe një fustan të shkurtër, një e sapodiplomuar rindezi debatin e armëmbajtjes në Shtete
Jeta në rrugë në çdo vend mund të jetë e ashpër dhe e vështirë, por në rrugët e Rusisë shpesh është e dhunshme dhe e pafalshme. Të paktën kjo është
Dashi Çiftet e konsoliduara tashmë prej për një kohe të gjatë dhe që kanë kaluar nëpër një krizë të vogël, do të jenë në gjendje të hedhin gjithçka
Fashion Nova ka nxjerrë në treg xhinset më provokuese të prodhuara ndonjëherë. Bëhet fjalë për xhinse të grisura jo në pjesën e përparme, siç jemi më
Antropologja dhe ekspertja e sjelljeve njerëzore, Helen Fisher është shprehur se të qëndruarit dy vjet në lidhje është kohë e mjaftueshme për të kalua
Australiani James Harrison, apo njeriu “me krahun e artë” siç njihet ndryshe, ka dhuruar gjak për gati 60 vjet. Tani, 81 vjeçari ka vendosur të tër
Një bandit me origjinë shqiptare, i cili bën reperin, ka ngritur alarmin për autoritetet britanike. I burgosuri i njohur me emrin Fari Lleshi dhe m
Femrat i perceptojnë meshkujt që nuk kujdesen për pasurinë e tyre si të paqëndrueshëm për lidhje afatgjatë, thotë një studim i ri. Studiuesit ameri
Fjalët e ëmbla janë shumë të rëndësishme për një femër pasi jo vetëm i bëjnë ato të ndihen mirë dhe të dashuruar, por kanë edhe një efekt madhor psiko
Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në Parkun Kombëtar “Queen Elizabeth” në Ugandë. Fëmija ishte nën kujdesin e një dadoje në një shtëpizë kur ndodh
Është pyetje e kamotshme që më në fund ka marrë përgjigje nga shkenca: sa shpesh duhet t’i pastroni jelekët? Qoftë nëse preferoni t’i pastroni ato nj
Dashuria mund të dhembë, ndërkaq kështu ndodh kur dikujt ia dhurojmë zemrën, i cili nuk ndien asgjë për ne. Është e vështirë të marrësh veten, ndërka
Pasi fitoi zemrat e publikut italian me performancën e saj të shkëlqyer si balerinë, Klaudia Pepa, tashmë do shfaqet në një mënyrë krejt ndryshe. Kla
1 6 7 8 9 10 160 / 189 POSTS