Category: ulpiana +

1 7 8 9 10 11 180 / 204 POSTS
Nga studimi i milionerëve dhe jo-milionerëve, eksperti i pasurisë Tom Corley thotë se janë katër zakone të përditshme që i dallojnë njerëzit e pasur n
Kjo fotografi është e familjes Fusha nga Podujeva. Në ketë foto është Zymer Fusha vozitësi i makinës, në krahun e djathte te Zymerit përpara është
Me një pushkë automatike të hedhur pas krahëve, taka të larta dhe një fustan të shkurtër, një e sapodiplomuar rindezi debatin e armëmbajtjes në Shtete
Jeta në rrugë në çdo vend mund të jetë e ashpër dhe e vështirë, por në rrugët e Rusisë shpesh është e dhunshme dhe e pafalshme. Të paktën kjo është
Dashi Çiftet e konsoliduara tashmë prej për një kohe të gjatë dhe që kanë kaluar nëpër një krizë të vogël, do të jenë në gjendje të hedhin gjithçka
Fashion Nova ka nxjerrë në treg xhinset më provokuese të prodhuara ndonjëherë. Bëhet fjalë për xhinse të grisura jo në pjesën e përparme, siç jemi më
Antropologja dhe ekspertja e sjelljeve njerëzore, Helen Fisher është shprehur se të qëndruarit dy vjet në lidhje është kohë e mjaftueshme për të kalua
Australiani James Harrison, apo njeriu “me krahun e artë” siç njihet ndryshe, ka dhuruar gjak për gati 60 vjet. Tani, 81 vjeçari ka vendosur të tër
Një bandit me origjinë shqiptare, i cili bën reperin, ka ngritur alarmin për autoritetet britanike. I burgosuri i njohur me emrin Fari Lleshi dhe m
Femrat i perceptojnë meshkujt që nuk kujdesen për pasurinë e tyre si të paqëndrueshëm për lidhje afatgjatë, thotë një studim i ri. Studiuesit ameri
Fjalët e ëmbla janë shumë të rëndësishme për një femër pasi jo vetëm i bëjnë ato të ndihen mirë dhe të dashuruar, por kanë edhe një efekt madhor psiko
Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në Parkun Kombëtar “Queen Elizabeth” në Ugandë. Fëmija ishte nën kujdesin e një dadoje në një shtëpizë kur ndodh
Është pyetje e kamotshme që më në fund ka marrë përgjigje nga shkenca: sa shpesh duhet t’i pastroni jelekët? Qoftë nëse preferoni t’i pastroni ato nj
Dashuria mund të dhembë, ndërkaq kështu ndodh kur dikujt ia dhurojmë zemrën, i cili nuk ndien asgjë për ne. Është e vështirë të marrësh veten, ndërka
Pasi fitoi zemrat e publikut italian me performancën e saj të shkëlqyer si balerinë, Klaudia Pepa, tashmë do shfaqet në një mënyrë krejt ndryshe. Kla
Në shekullin që jetojmë, rastet klasike të ekspozimit të tradhëtisë, si një takim i padëshiruar në rrugë apo më keq, në dhomën e gjumit, po shndërrohe
I nderuar nga shumë të majtë në Britani, përfshirë edhe liderin laburist Jeremy Corbyn dhe kancelarin John McDonnell, idetë e Karl Marksit janë ende r
Kemi parë rituale fetare, ku besimtarët përkulen në gjunjë për ta madhëruar krijuesin e tyre në shenjë respekti. E shumë njerëz përkulen edhe para
Han Zicheng i mbijetoi pushtimit japonez, luftës civile kineze dhe Revolucionit Kulturor, por ai e dinte se ai nuk mund të duronte dhimbjen e të jetua
Shkencëtari më i vjetër australian ka lënë vendin duke shkuar për në Zvicër që t’i japë fund jetës së tij në moshën 104 vjeçare, duke thënë se ai ësht
1 7 8 9 10 11 180 / 204 POSTS