Çka po bën kjo dhi mbi çati?

Çka po bën kjo dhi mbi çati?

Përtonte të përdorte lopatën, gjeti metodë alternative për të pastruar borën (Video)

Australiani Jeremy Peck dhe kolegët e tij po punonin në një shtëpi në Perth, kur e vërejtën një dhi që ishte mbi kulm të shtëpisë së fqinjit të tyre.
‘Është një dhi në kulmin e shtëpisë multi-milion dollarëshe në një nga periferitë më prestigjioze të Australisë, Dalkeith,” tha Peck për Storyful, transmeton lajmi.net

”Nuk është e qartë se si dhia erdhi në çati dhe pronari i shtëpisë ishte po aq i habitur sa ishim dhe ne. Dhia qëndroi në çati për disa orë përpara se të zbriste poshtë dhe të dilte në rrugë.”Më vonë u gjet se dhia ishte goditur nga një makinë dhe po shërohej në shtëpinë e Barlow, para se të zhdukej.”Ajo u bë më mirë dhe pastaj të martën u arratis, pasi që dera nuk ishte e mbyllur siç duhet. E kam parë në shumë vende,” tha Barlow.Tani, dhia është në kërkim të një shtëpie të përhershme, megjithatë ende mbetet një mister ngritja e saj në çati. /Lajmi.net/

COMMENTS