“Dardanët” ia hedhin këngës e valles para ndeshjes me Anglinë (Video)

“Dardanët” ia hedhin këngës e valles para ndeshjes me Anglinë (Video)

Arrestohet një femër në Lipjan

Qindra tifozë të kombëtares së Kosovës janë mbledhur para stadionit, para ndeshjes Angli – Kosovë e cila do të zhvillohet nga ora 20:45 në stadiumin “St Mary’s” në Southampton, transmeton Ulpianapress.

“Dardanët”, të veshur me ngjyrat e kombëtares verdh e kaltërt kanë vallëzuar dhe kënduar para ndeshjes me Anglinë, që është e vlefshme për Euro 2020.Në katër ndeshjet e para Kosova ka grumbulluar 8 pikë dhe është e dyta në tabelë.

Kombëtarja e Kosovës ka arritur të marrë dy barazime, ndaj Bullgarisë dhe Malit të Zi, kurse si mysafire ka mposhtur Bugarinë me rezultat 2 me 3, ndëra me 7 shtator gjunjëzoi Çekin 2 me 1 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Kosova sonte do të përballet me Anglinë, duke filluar nga ora 20:45./Ulpianapress

COMMENTS