Dimër në verë, stuhia godet edhe Lipjanin, qytetarët ikin me vrap, era thyen pemët, ikin dritat

Dimër në verë, stuhia godet edhe Lipjanin, qytetarët ikin me vrap, era thyen pemët, ikin dritat

Edhe “Sami Kelmendi” do të bëhet sipas standardeve të UEFA-s

Mot i pazakontë në mes të verës. Stuhia me erë të fortë dhe shtrëngata shiu mbrëmjen e sotme kanë pushtuar edhe vendin tonë. Në Lipjan era e fortë e shoqëruar reshje të dendura shiu ka kapur në befasi që janë larguar nga rrugët me vrap drejt banesave.

Ulpianapress sjell pamjet e momentit kur qytetarët u kapën në befasi nga cikloni. Si pasojë e erës dhe shiut janë dëmtuar shtyllat duke sjellë ndërprerjen e energjisë elektrike për tri orë, ndërsa janë thyer edhe disa pemë.

COMMENTS