Djali i ish-ministrit të Kosovës kalon provat te skuadra e njohur evropiane (Foto)

endrit-demolli

Djali i ish-ministrit të FSK-së, Haki Demolli, Endriti prej ditësh ndodhet në prova te skuadra e njohur norvegjeze, FC Valerenga.

 

Lajmin e ka kofnrimuar babai i Endritit, i cili njofton se djali i tij me sukses është paraqitur te skuadra U19 e këtij klubi.

”Edi sprovën në fushën e futbollit e kalojë me sukses, tani ka mbetur zhvillimi i procedurave administrative (që janë tejet byrokratike) për të mundësuar kalimin e tij në FC Valerenga (U-19), me qëllim të zhvillimit dhe ngritjes së aftësive të tij në lojën e futbollit”, ka shkruar Demolli në profilin e tij në facebook.

Endriti 17-vjeçar është zhvilluar si futbollist te Flamurtari i Prishtinës.

Të ngjashme

By