Dridhet Kosova, tërmeti godet Lipjanin

Dridhet Kosova, tërmeti godet Lipjanin

Komuna e Lipjanit shënon Ditën Ndërkombëtare të Përsonave me Aftësi të Kufizuara

Në ora 22:22 ka ndodhur një tërmet në Kosovë.

Sipas aplikacioni “Earthquake” tërmeti ka qenë me magnitudë 2.3 shkallë dhe ka goditur jugun e qytetit të Lipjanit.

Nuk raportohet për dëme materiale.

/Indeksonline/

COMMENTS