Dy të mitur arrestohen në Lipjan

Dy të mitur arrestohen në Lipjan

KB Lipjani në finale

Policia e Kosovës ka njoftuar se dy persona të moshës së mitur janë arrestuar të hënën, pasi njëjtit kishin kanosur viktimën moshës e mitur.

Ndryshe, të dyshuarit me urdhër të prokurorit janë dërguar në qendren e mbajtjes, percjell Ulpianapress

“Janë arrestuar dy të dyshuar moshë e mitur meshkuj K/Shqiptarë, pasi që të njëjtit kishin kanosur viktimën moshës e mitur mashkull K/Shqiptar. Dy të dyshuarit dhe viktima janë nxënës të shkollës së mesme. Nga të dyshuarit janë konfiskuar një thikë dhe një shufër e metalit. Dy të dyshuarit pas intervistimit në prani të punëtoritë të QPS-së, me vendim të prokurorit, janë dërguar për 24 orë në qendrën e mbajtjes”, është thënë në njoftimin e policisë./Ulpianapress

COMMENTS