E arta e artë në Dyselldorf (FOTO)

E arta e artë në Dyselldorf (FOTO)

Superylli Krasniqi: Për Imri Ahmetin, po nuk je votues i tij, qofsh edhe nënkampion bote, nuk të njihet merita

Majlinda Kelmendi ka rrëmbyer medaljen e artë në Grand Slamin e xhudos në Dyselldorf të Gjermanisë.

Xhudistja kosovare e ka mposhtur me Ipon kundërshtaren nga Mongolia, Sosorbaram Lkhagvasure.

Pak kohë iu desht kosovares që ta mposhtë kundërshtaren e cila që nga fillimi frikësohej të përballej me të.Në postimin e tij trajneri Driton Kuka ka shkruar:“E artë!Grand Slam Dusseldorf

👍
🥇

Pamja e Flamurit Kuq e Zi dhe Flamurit Shtetëror e mahnitshme …”

COMMENTS