Edhe Zoti është me Kosovën, shikojeni motin për nesër!

Edhe Zoti është me Kosovën, shikojeni motin për nesër!

VETËVENDOSJE NJOFTON SE KA FILLUAR PROCESIN PËR ZGJEDHJEN E KRYETARIT

Mot me diell dhe vranësira të shpërndara do të na shoqërojnë gjatë këtyre dy ditëve të vikendit.

Shtunen do të mbajë mot kryesisht me diell. Në mëngjes vende-vende do të ketë kushte për mjegull të radiacionit që do të jetë afatshkurtër, të dielen mot kryesisht i vranët, ku pasdite vranësirat do të krijojnë kushte për shiun e shiut ..

Temperaturat minimale lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius. Ndërsa maksimumi i ditës parashikohet të lëvizni ndërmjet 6-8 gradë Celsius. Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme e lehtë deri mesatare./Indeksonline/

COMMENTS