Familja Pacolli e braktisur në fshatin Janjevë të Lipjanit, bënë apel për ndihmë (Video)

Familja Pacolli e braktisur në fshatin Janjevë të Lipjanit, bënë apel për ndihmë (Video)

Hoxhaj: Veprimet e Gjuriqit tendencioze, Kosova nuk lejon shkeljen e Kushtetutës

Familja pesë anëtarshe Pacolli, Albani 10 vjeç, Altini 8 vjeçe dhe Kaltrina 4 vjeçe janë në mëshirë të fatit. Fëmijët duhet të ecin çdo ditë 2 orë për të shkuar në shkollë.

Te rrezikuar nga rruga e vështirë e cila ndodhet në shpat mali, si edhe nga kafshët e egra që janë në pyll, për ta jeta është një sfidë e cila po i mposht.

Familja ndodhet në kushte të mjerueshme dhe në varfëri ekstreme në fshatin Janjevë të Lipjanit.

Të braktisur dhe të izoluar nga çdo gjë, familja ka nevojë urgjente për ndihmën tonë.

Nisim fushatën për një shtëpi të re për të strehuar tre fëmijët, Sabilen dhe Izjadinin, i cila ka një lendim në këmbë dhe ka nevojë për mjekim.

Të bëhemi bashkë të gjithë për tja lehtësuar sadopak dhimbjen!

“Bamirësia nuk të varfëron”

Së bashku me vepra të mira në ndihmë të lipjanasëve!

Së bashku me vepra të mira në ndihmë të lipjanasëve!Gofundme: https://www.gofundme.com/f/lipjani-per-lipjanaset…Emri i Bankes: Banka EkonomikeKonto Nr: 1401000014034236Nr kontaktues:044 365 648044 271 585Zoti i shpërbleftë bamirësit!

Gepostet von Ulpianapress am Samstag, 30. Mai 2020

COMMENTS