Fitim Selimi flet për takimet me Kadri Veselin (Video)

Fitim Selimi flet për takimet me Kadri Veselin (Video)

Kryetari Imri Ahmeti pret shefin e OSBE-së Jan Braathu

Kandidati për të parin e PDK-së së Lipjanit, Fitim Selimi, në ”Intevistë me Granit Duriqin”, ka folur se a ka pas marrëveshje ndërmjet tij dhe Kadri Veselit në takimet e tyre të përbashkëta.

Selimi tha se me kryetarin Veseli nuk njihen sot, të dy ishin aktivë në procesin e luftës për çlirim, si dhe në formimin e Partisë Demokratike të Kosovës, njofton Ulpianapress

”Nuk është që sot, apo frik e njohë udhëheqësin e PDK-së.Ne kemi qenë pjesë aktive fillimisht në luftën për çlirim, por edhe të njejtën kohë kemi qenë aktivë edhe në formimin e Partisë Demokratike të Kosovës. Nuk kemi marrëveshje për t’a udhëheqë PDK-në, por jemi pajtue që të rikthehem në kuadër të strukturimit të partisë dhe natyrisht ti futem procesit zgjedhor me pretendimin për të qenë kontributor direkt në zhvillimin e degës”, ka thënë Selimi

Ai tutje ka shtuar se është rikthyer që bashkë me kolegët dhe delegatët, që t’a finalizojnë këtë proces ashtu siç i ka hije PDK-së, dhe Selimi pret që të zgjidhet i pari në këtë proces./Ulpianapress

COMMENTS